Web Sürümüne Geç

''Kazandık bu önemli ama iyi oynamadık''

Salı 27.09.2011 21:28

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası play-off turunda İspanya'yı 3-0 yenerek, çeyrek finale çıkan (A) Milli Takım'da teknik direktör Marco Aurelio Motta, önemli bir galibiyet aldıklarını ama iyi oynamadıklarını belirtti.

''Filenin sultanları''nın Brezilyalı çalıştırıcısı Marco Aurelio Motta, İtalya maçında ne yapabileceklerini gösterdiklerini ifade ederken, ''Bugün kazandık bu önemli ama iyi oynamadık'' dedi.

Motta, yarın Rusya ile yapacakları çeyrek final mücadelesinde daha iyi oynamalı ve daha dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

(A) Milli Takım Kaptanı Esra Gümüş de İspanya maçının çeyrek finalden önceki son engel olduğunu kaydederek, İspanya'nın iyi takım oyunu oynayan bir ekip olduğunu, karşılarında basit hata yapılmaması gerektiğini dile getirerek, ''Buna hazırlanarak çıktık. Gerçekten Türk oyununu bugün de sahaya yansıttık. Çok mutluyuz. Tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum. Herkes sahaya çıkıp elinden geleni yaptı'' diye konuştu.

Ay-yıldızlı oyunculardan Eda Erdem de skor açısından bakıldığında maçın rahat kazanıldığının düşünülebileceğini ancak, kendilerinin maça çok iyi hazırlandığı bildirdi.

''3-0 kazandık. Arkadaşlarımı kutluyorum. Güzel bir galibiyet. Şimdi Rusya maçı var. Bu maçı da kazanıp inşallah Sırbistan'a gideceğiz. Şu an herkes heyecanlı'' diyen Erdem, takımda, İspanya galibiyetinin mutluluğu olduğunu söyledi.

Neslihan Darnel ise İspanya maçının burada bittiğini belirterek, ''Yarın çok önemli Rusya maçımız var. Ne olursa olsun kazanmak istiyoruz. İtalya'ya İspanya'ya karşı o disiplinli oyunumuzu oynarsak, Rusya'yı da yenebileceğimizi düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

A.A.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN