Web Sürümüne Geç

Muay Thai'de 4. altın

Salı 27.09.2011 19:01

Türkiye, Özbekistan'da bugün sona eren Dünya Muay Thai Şampiyonası'nda dördüncü altın madalyasını aldı. Türkiye, şampiyonanın yedinci gününde 75 kilo erkek büyükler kategorisinde yapılan final maçında sporcusu Çağan Atakan Aslan'la altın madalyaya uzandı.

Seyircilerin tıklım tıklım doldurduğu salonda Türk sporcu Atakan Aslan ve Özbek sporcu Seyidahmet Aripov arasında yapılan final maçı, şampiyonanın gerilimi ve tansiyonu en yüksek karşılaşması oldu. İki sporcu seyircilerin yoğun tezahüratları altında ringe çıktı.

Özbek ve Türk seyirciler ringe çıkan sporculara maç süresince karşılıklı tezahüratlarla destek ve moral vermeye çalıştı.

TÜRK SPORCUDAN ÖZBEK SEYİRCİYE BAYRAK JESTİ
Özbek rakibi karşısında daha üstün bir oyun sergileyen Atakan Aslan, maçı dördüncü raunda taşımadan rakibini nakavtla yendi. Hocalarının verdiği taktiklerle rakibine imkan tanımayan Aslan karşılaşmada gülen taraf oldu. Bu arada salonda artan tansiyona Atakan Aslan örnek bir davranışa imza atarak ringde Özbekistan bayrağını dalgalandırarak cevap verdi. Aslan'ın beklenmedik bu jesti Özbek seyirciden büyük alkış aldı.

Şampiyonada Türkiye'ye erkek büyükler kategorisinde ilk altını kazandıran Aslan'a çıktığı birincilik kürsüsünde altın madalyası verildi ve salonda yankılanan İstiklal Marşı eşliğinde göndere Türk bayrağı çekildi.

MADALYA YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
Şampiyonanın son gününde erkekler büyükler kategorisinde kazanılan altın madalya Türkiye heyetini sevince boğdu. Maç sonrasında duygularını dile getiren Çağan Atakan Aslan, "Burada Türk bayrağını temsil ettim. Türkiye için dövüştük ve altın madalya aldık. Emeği geçenlere ve bize destek veren her kese teşekkür ediyorum. Bir ilk oldu. İlk defa erkek büyükler kategorisinde bir altın madalyamız oldu. Bu madalyayı ülkemize ilk olarak götürmenin sevincini ve gururunu yaşıyorum. Bütün Türkiye'ye armağan olsun."dedi. Türkiye'ye dördüncü altın madalyayı kazandıran Çağan Atakan Aslan'ın antrenörü Yılmaz Çeken ise " Dört senedir çok büyük bir çaba sarf ediyorduk. Hedefimize ulaşmayı başardık. Bu madalyayı Türk milletine armağan ediyorum." diye konuştu.

Türkiye Muay Thai Federasyonu Başkanı Halil Durna da maç sonrasında " Çok çekişmeli geçen büyükler maçında ilk altın madalyamızı aldık. Bundan dolayı çok sevinçliyim. Bugün aldığımız altın madalyayı hak ederek nakavt ederek aldık. Türk milletin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." şeklinde duygularını dile getirdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN