Web Sürümüne Geç

  21 şehirden 200 dağcı Bursa'da buluştu

  19 Kasım 2011, Cumartesi Güncelleme: 14:35

  Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca, Türkiye'nin doğa ve iklim olarak doğa sporlarına çok uygun bir yer olduğunu söyledi.

  Bursa Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü (BUDAK) ile Bursa Kent Konseyi, Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde (Merinos AKKM) ''Bursa'da dağcılık kulüpleri ve dağcılık faaliyetleri'' konulu toplantı düzenlendi.

  21 şehirden 200 sporcunun katıldığı toplantıda konuşan federasyon başkanı Karaca, Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun kurucusu Latif Osman Çıkıgil'i saygıyla andıklarını söyledi.

  Ekim ve kasım aylarının dağcılık için çok önemli olduğunu dile getiren Karaca, bunun yanında Van'da yaşanan deprem felaketinde dağcıların aktif görev aldığını da belirtti.

  Alaattin Karaca, dağcılık sporunun hızlı bir şekilde büyüdüğünü vurgulayarak, ''Dağcılarımız artık rahat mekanlarda bir araya gelebiliyor, konuşabiliyor. Dağcılarımız artık uçaklarla seyahat edebiliyor, otobüslerle kamp alanlarına gidebiliyor. 1973 yılında sırtımızda çantaları gören çocuklar, 'kimsiniz, nereye gidiyorsunuz, hazine mi arıyorsunuz?' derdi. Kamyonların üzerinde faaliyetlere giderdik. Ülkemiz doğa ve iklim olarak doğa sporlarına çok uygun bir yer'' diye konuştu.  Etiketler Alaattin Karaca
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN