Web Sürümüne Geç

  Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Şampiyonası başladı

  19 Kasım 2011, Cumartesi Güncelleme: 17:44

  Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, (D) Grubu eleme müsabakalarıyla, Şanlıurfa'da başladı.

  Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen ve iki gün devam edecek yıldız erkekler ve kızlar müsabakalarına toplam 38 takım katılıyor.

  Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi ve müsabakaların başhakemi Halil Şen, yaptığı açıklamada, genellikle doğu ve güneydoğu takımlarının katıldığı yarışmada 150 civarında sporcunun mücadele ettiğini söyledi.

  Erkeklerde 8, kızlarda ise 4 grupta maçlar yapıldığını ifade eden Şen, ilk gün sonunda ilk iki sırayı alacak takımların yarınki müsabakalarda tekrar yarışacağını ve dereceye girecek takımların 2012 yılında düzenlenecek Türkiye Şampiyonası'na katılacağını kaydetti.

  Bu arada, elemelere katılan Van takımının antrenörü Mahmut Kurt da, deprem nedeniyle şampiyonaya katılmayı düşünmediklerini, ancak Valiliğin desteğiyle Şanlıurfa'da düzenlenen elemelere katılmaya karar verdiklerini ifade etti.

  Deprem nedeniyle bazı sporcularının başka illerde bulunduğunu vurgulayan Kurt, müsabakalar öncesinde sporcuları toplayarak elemelere katılmaya ikna ettiklerini, bu sayede bir nebze de olsa depremin acılarını azaltmak istediklerini dile getirdi.

  Van takımı sporcuları da depremden etkilendiklerini ve şampiyonaya katılarak bu acılarını az da olsa unutmaya çalıştıklarını söylediler.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN