Web Sürümüne Geç

  "En güçlü aday İstanbul"

  29 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 13:18

  Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Yusuf Tekin, şu an için Olimpiyat Oyunları için en güçlü adayın İstanbul olarak göründüğünü dile getirerek, ''Akdeniz Oyunları bu noktada bizim yüz akımız olacak'' dedi.

  Tekin, bir etkinliğe katılmak üzere geldiği Mersin'de, Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nu makamında ziyaret etti. Tekin, buradaki konuşmasında, Mersin'i hükümet olarak çok yakından takip ettiklerini, buradaki organizasyonları doğru bir şekilde hayata geçirmek için tüm bürokratların konuya hassasiyetle yaklaştığını söyledi.

  Mersin'in 2013 yılında Akdeniz Oyunlarına evsahipliği yapacağını hatırlatan Tekin, ''Burada yapılacak her şey zamanında ve yerinde inşa edilecek. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve diğer bakanlarımız, konu üzerinde sürekli olarak bir araya gelip, fikir alışverişinde bulunuyor'' dedi.

  Mersin'e ilk kez geldiğini, ancak bundan sonraki süreçte Akdeniz Oyunlarının da etkisiyle sıkça Mersin halkıyla buluşacağını dile getiren Tekin, organizasyonun eksiksiz olarak tamamlanması için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

  Hükümet ve bakanlık olarak, Mersin'i önemsediklerine işaret eden Tekin, şunları kaydetti:

  ''Mersin bizim için çok önemli. Bu yüzden Akdeniz Oyunlarını çok iyi yapmalıyız. Çünkü 2013'ün hemen ardından 2020 yılındaki Olimpiyat Oyunlarına sıra geliyor. Şu an için Olimpiyat Oyunları için en güçlü aday İstanbul diye görünüyor. Akdeniz Oyunları bu noktada bizim yüz akımız olacak. Bu yüzden Mersin'e yapılacak her şeyi layıkıyla yerine getireceğiz.''

  Vali Güzeloğlu da, kentte ilk kez bir bakan yardımcısının ağırlandığına işaret ederek, bu yüzden sevinçli ve heyecanlı olduklarını kaydetti.

  Güzeloğlu, Mersin'in 7'den 70'e her kesiminde Akdeniz Oyunlarının heyecanının yaşanmaya başlandığını aktararak, ''Hükümetin destekleriyle bu organizasyonu Mersin'e yakışır halde tamamlayacağız'' diye konuştu.

  Vali Güzeloğlu, konuşmaların ardından Bakan Yardımcısı Tekin'e, içerisinde Mersin'de üretilen tarımsal ürünlerin bulunduğu sepet hediye etti.
  Etiketler Yusuf Tekin
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN