Bakan Kılıç'tan KKTC'ye ziyaret

Cuma 10.02.2012 17:20

Protokol imzalamak ve Gençlik Çalıştayı'na katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst'ü ziyaret etti.

Kılıç, ziyarette yaptığı konuşmada, imzalanacak olan işbirliği protokolünün iki halkın gençliği için çok önemli olduğunu belirterek, bu protokolle gençlerin kaynaşacağını ve ilişkilerini pekiştireceğini belirtti.

Ülke gençliği ve sporu için büyük çabalar harcayan Kemal Dürüst'ün girişimleri sonucu hızlanan süreçle, soyu, dili ve dini bir olan Türk gençliğinin daha da kaynaşacağını vurgulayan Suat Kılıç, projenin takipçisi olacaklarını ve Türk gençliğinin bağlılığını geliştireceklerini söyledi.

KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ise Bakan Kılıç'ın kendilerini onurlandırdığını ifade ederek, ülke gençliği ile sporu için yapılacak olan işbirliği protokolünde öngörülen yatırımlar için teşekkür etti.

Kılıç'ın uygun gördüğü yatırımların KKTC'ye güç verdiğini dile getiren Dürüst, işbirliği protokolü yanında Türkiye'den öğrenci akışına katkı sağlamak amacıyla Kredi Yurtlar Kurumu ile de protokol imzalanacağını kaydetti.

Bakan Dürüst, Türkiye'ye, KKTC'yi güçlendirmek ve geliştirmek adına yapılan katkılardan dolayı da teşekkür etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a ziyarette Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ve heyeti eşlik etti.
Etiketler Suat Kılıç
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN