Offshore ödülleri Monaco'da verildi

Çarşamba 15.02.2012 14:42

Offshore Dünya Şampiyonu Alpay Akdilek ve Kerem Tuncer'e ödülleri Monaco'da verildi.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Başkanı Enver Oral, AA muhabirine, Monaco'da gurur verici bir gece yaşadıklarını belirterek, ''Dünya Motonotik Federasyonu'nca (UIM) Monaco'nun ünlü Salle des Etoiles Salonu'nda düzenlenen törende, 2011 yılında offshore, pleasure navigaiton, aquabike ve circuit kategorilerinde şampiyon olan 25 ülkeden 80 sporcuya ödülleri dağıtıldı.

Şampiyonluğa ulaşan sporcularımızı yürekten kutluyor ve bu başarının sporumuzun her alanında gerçekleştirilmesini canı gönülden diliyorum'' dedi.

Törene, Oral'ın yanı sıra federasyon asbaşkanlığı görevini de yürüten İstanbul Offshore Kulübü Başkanı ve UIM Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Işık,''Dünya Offshore 225'' kategorisinde şampiyon olan Alpay Akdilek ve Kerem Tuncer ile aileleri katıldı.Türk sporcular ödüllerini UIM Genel Sekreteri Andrea Dini'nin elinden alırken, UIM 2011 çevre ödülüne ise İstanbul Offshore Kulübü layık görüldü. Türk ekibi, ''Karbon Zero Sertifikası''nı dünya federasyonuna kazandıran ilk organizatör olarak ''Green Diploma'' ile ödüllendirildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN