"Olimpiyat provasıydı"

Pazar 11.03.2012 13:52

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul'da düzenlenen 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın kendileri için küçük bir olimpiyat provası olduğunu söylerken, organizasyonun başarılı bir şekilde yapıldığını kaydetti.

Bakan Suat Kılıç, 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'yla ilgili değerlendirmede bulunurken, ''Bu organizasyon bizim açımızdan küçük bir olimpiyat provasıydı. Bu provadan yüzümüzün akıyla, başarıyla çıktık'' dedi.

Ataköy Atletizm Salonu'nun şampiyonaya yetiştirilmesinde, Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Başkanlığı'yla birlikte olağanüstü bir çaba harcadıklarını vurgulayan Bakan Kılıç, ''Türk müteahhitleri 3 vardiya çalışarak büyük bir başarıya imza attı. IAAF üyelerinden tam not aldık. Katılan tüm ülkelere, sporculara teşekkür ediyorum. Türk atletizmi ilk kez büyük bir kapalı spor salonu kazanmış oldu. İstanbul 2020 yolunda emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç 4 gündür İstanbul'da

İstanbul 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylığı sürecinde 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na büyük önem veren Gençlik Spor Bakanı Suat Kılıç, 4 gündür tüm mesaisini bu organizasyon için harcıyor.

İstanbul'a 8 Mart Perşembe günü gelerek şampiyonayı yakından takip eden, tüm müsabakaları kaçırmadan izleyen Suat Kılıç, Türkiye'nin bu alanda ilk kez kazandığı 2 madalyaya da bizzat şahit oldu.

Ataköy Atletizm Salonu'nun organizasyona yetişmesi için büyük gayret gösteren Bakan Kılıç, organizasyonda herhangi bir aksaklık yaşanmaması için düzenlemelerle yakından ilgilenirken, bu akşam yarışların tamamlanmasının ardından Ankara'ya dönecek.Etiketler Suat Kılıç
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN