''Türkiye Şehitleriyle Yürüyor''

''Türkiye Şehitleriyle Yürüyor''
Cumartesi 05.01.2013 16:52

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ''Sarıkamış'ta, Gençlik Şühedanın İzinde programıyla, 10 bin üniversite gencimizle, kahraman ecdadımızın ayak izlerine yüz sürmeye geldik'' dedi.

Sarıkamış Şehitleri'ni Anma etkinliklerine katılmak için Kars'a gelen Kılıç ile İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı'nın açılış törenine katıldı.
Spor ve sergi sarayının açılışını yapan Kılıç ile Şahin, burada gençlerin oynadığı voleybol maçını izledi. Bina hakkında bilgi alan Bakan Kılıç, kente bu yıl yarı olimpik bir yüzme havuzu ve gençlik merkezi kazandıracaklarını ifade etti.
İçişleri Bakanı Şahin, Bakan Kılıç ile Ortakapı Mahallesi'ndeki Kazımpaşa Polis Merkezi'nin de açılını yaptı. Şahin, buradaki konuşmasında, polis merkezinin yapısının Kars mimarisine uygun hale getirildiğini belirterek, bu merkezle birlikte güvenlik hizmetlerine katkı sağlayacaklarını söyledi.
Şahin, ''Emniyet güçleri görevlerini fedakarca yaparak, ülkenin birlik ve huzuruna katkı sunuyor. Bu nedenle kendilerini kutluyorum'' diye konuştu.
Kars Valiliği'ni ziyaret eden bakanlar, Vali Eyüp Tepe'den çalışmalar hakkında brifing aldı. Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş'u ziyaret eden Şahin ve Kılıç, AK Parti İl Başkanlığı'na geçerek, partililerle bir araya geldi.
Kılıç, burada yaptığı konuşmada, iki gün boyunca Kars ve Sarıkamış'ta olacaklarını belirterek, şunları kaydetti:
''Sarıkamış'ta, Gençlik Şühedanın İzinde programıyla, 10 bin üniversite gencimizle, kahraman ecdadımızın ayak izlerine yüz sürmeye geldik. Bunu bütün Türkiye'de ilan ettik. Kars'ta ne var? Sarıkamış'ta ne oldu? Bu serhat şehir ne anlama geliyor? Burada büyük mücadele kime karşı, ne için verildi? Herkesin bunu bütün Türkiye'de duymasını ve öğrenmesini arzu ediyoruz.''
Ankara'da bayrağın şanı ve şerefiyle özgür ve bağımsız bir şekilde dalgalanabilmesi için Karslıların üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayan Kılıç, ''Kars, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, ihtiyarıyla buradaki sınır boylarına, Türk bayrağına, şanıyla şerefiyle sahip çıkması lazım. Ve çıkıyor da. Onun için de bu kadar değerli bu sınır boyları. Bundan dolayı da biz bugün sizin aranızdayız. Sizin yanınızdayız. Bizi buraya milletimiz gönderdi'' diye
konuştu.

-Bakan Şahin-

İçişleri Bakanı Şahin de gece gündüz demeden hükümet olarak, milletin huzuru ve refahı için çalıştıklarını belirterek, Kars'a çok önem verdiklerinin söyledi.
Serhat il Kars'ın Türkiye için önemli olduğunu vurgulayan Şahin, ''Yapılması gereken insani hizmetleri yerinde ve zamanında yaptık, yapıyoruz. Hizmetleri yerinde görüyoruz. Hizmetlerin bahtiyarlığını yaşamanın mutluluğunu yaşıyorum. Bugün hükümetimiz adına geldik'' dedi.
Kars ve Sarıkamış'ın tarihi önemine de değinen Şahin, şöyle devam etti:
''Tarihi önemi çok büyük olan Kars ve Sarıkamış için söyleyeceğimiz çok şey vardır. Bu acı olaya, büyük olayın, savaşın acı tarafı, bu olayın tarihine yönelik söyleyecek çok şeyimiz var. Çok çok fazla. Hep birlikte hissettiklerimiz belli. Türkiye, Sarıkamış ve Kars ile birlikte yaşıyor.''
YURTKUR Kars kız öğrenci yurdunda öğrencilerle yemek yiyen Şahin ile Kılıç, daha sonra Sarıkamış'a hareket etti.
Etiketler Türkiye, Spor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN