Dünyanın başkenti

Dünyanın başkenti
Salı 08.01.2013

İsviçre'de düzenlenen törene katılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı, "Türkiye için tarihi bir gün. Dünya tek bir ülke olsaydı, başkenti de İstanbul olurdu" ifadesini kullandı

2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın organizasyonuna talip olan Türkiye, İstanbul'un adaylık kitabını Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne (IOC) teslim etti. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener ve 2020 İstanbul Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat ile birlikte sunum için İsviçre'ye giden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Lozan kentinde düzenlenen törende önemli açıklamalara imza attı.

KARAR 7 EYLÜL'DE AÇIKLANACAK
TOPBAŞ'IN, Cenevre Başkonsolosu Nurdan Bayraktar Golder'in de katıldığı törende, "İstanbul ve Türkiye adına tarihi bir gün yaşanıyor. Dünya tek bir ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu. Oyunlara ev sahipliği yapmak, yakında 100'üncü yılını kutlayacak Türkiye Cumhuriyeti'nin en göze çarpan başarılarından biri olacaktır" ifadesini kullandığı bildirildi. IOC yetkilileri de İstanbul'un adaylığının önemine dikkat çekerek, çaba ve kararlılığından dolayı TMOK'a teşekkür etti. Bu arada 2020'ye ev sahipliği yapacak ülke 7 Eylül'de açıklanacak.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN