17 yaşında hem Dünya hem Avrupa şampiyonu

17 yaşında hem Dünya hem Avrupa şampiyonu
Pazartesi 15.07.2013 11:31

Türkiye'yi yelkende Macaristan'da düzenlenen "Laser Gençler ve Dünya Şampiyonası"nda temsil eden Bodrumlu 17 yaşındaki Anıl Çetin, hem dünya hem de Avrupa şampiyonu oldu.

Macaristan'ın Balaton Gölü'nde 7-14 Temmuz tarihlerinde düzenlenen şampiyonada Türk sporcu Çetin, büyük bir başarı elde etti. Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü yelken şubesi sporcusu Çetin, 18 yaş altında dünya ve Avrupa sıralamasında birinciliği elde etti.

İlçeye gelen Çetin'i Bodrum-Milas Havalimanı'nda ailesi, Bodrumsporlu Yöneticiler ve çok sayıda sporsever karşıladı.

Bodrum'a araç konvoyu eşliğinde giren Çetin, ailesi ile caddede üstü açık otomobille sevinç turu attı. Sokaklardaki vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çetin, yarışmanın oldukça zorlu geçtiğini belirterek, "Birçok ülkeden en iyi yelkencilerin bir araya toplanmasıyla gerçekleşen bir yarıştı. Çok güzel bir organizasyondu. 390 sporcu yarıştı" dedi.

Çetin, 10 yaşından bu yana yelken sporu yaptığını anlatarek, kendisine destek veren ailesine ve Bodrumsporlu yöneticilere teşekkür etti.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor yelken antrenörü Volkan Acele ise Çetin'in çok büyük bir başarı sağladığını ifade ederek "Hem Türkiye hem kulübümüz adına çok mutluyuz. İki yıldır bu yarışma için hazırlandık. Sonucunda yüzümüz güldü, çok mutluyuz" diye konuştu.
Etiketler Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN