Merve ve Meltem'den bronz madalya

Merve ve Meltem'den bronz madalya
Pazar 09.03.2014 16:29

Karate 1 Premier Lig’in üçüncü etabı Hollanda Açık’ın ikinci gün müsabakalarında kumite 68 kiloda Merve Çoban ile +68 kiloda Meltem Hocaoğlu bronz madalya kazandı.

Karate 1 Premier Lig'in üçüncü etabı Hollanda Açık, ikinci gün mücadeleleri ile devam ediyor. Almere kentinin ev sahipliği müsabakaların sabah seansında yapılan kumite elemelerinde 68 kiloda Merve Çoban ile +68 Meltem Hocaoğlu, üçüncülük maçlarını kazanarak turnuvayı bronz madalya ile noktaladı.

68 kilo elemelerinde Norveçli ve Danimarkalı rakiplerini yendikten sonra üçüncü turda İtalyan Chiara Zuanon'a 2-0 kaybeden Merve, rakibinin finale kalmasıyla bronz madalya için repesaj oynamaya hak kazandı. Bronz madalya mücadelesine 2-0'lık İngiliz Kerry Gunn galibiyeti ile başlayan 21 yaşındaki Milli sporcu, Fransız Sonia Fromager'i 1-0 yenerek üçüncülük kürsüsüne çıkmayı başardı.

MELTEM'İN İKİNCİ BRONZ MADALYASI

+68 kiloda mücadele eden Meltem Hocaoğlu, repesaj finalinde Avusturyalı Nathalie Reiter ile karşılaştı. Milli sporcumuz, zorlu geçen mücadeleyi 3-2 kazanarak bronz madalyayı boynuna astı. 2014'te ikinci kez Karate 1 Premier Lig mücadelesine çıkan Meltem, Paris etabından sonra Almere'de de üçüncülük elde etti; organizasyon tarihindeki beşinci madalyasını kazandı.

Turnuvada müsabakalar, akşam seansında yapılacak finaller ile sona erecek.
Etiketler Premier Lig
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN