Web Sürümüne Geç

Tekvando'da tek hedef 2012'yi tekrarlamak

Tekvando'da tek hedef 2012'yi tekrarlamak
Salı 23.02.2016 10:30

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda 2012 yılındaki başarılarını tekrarlamak istediklerini söyledi.

Türkiye Tekvando Federasyonu, 2 sporcuyla katılacağı 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda 2012 Londra'da elde edilen 1 altın ve 1 gümüş madalyalı başarıyı tekrarlamak istiyor. 2012 yılında Londra'da düzenlenen olimpiyat oyunlarında erkekler 68 kiloda altın madalya kazanan Servet Tazegül ile bayanlar 67 kiloda gümüş madalyanın sahibi olan Nur Tatar, 2016 yılında da tekvandoda ülkemizin madalya umutları olacak. İki sporcu da zorlu müsabakaların ardından olimpik dünya sıralamasında kendilerine ilk 6 içinde yer bularak doğrudan Rio'ya katılma hakkı kazanmıştı.

Hedef Rio'da madalya

Federasyon Başkanı Metin Şahin, "2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda hedefimiz, 2012 yılındaki başarımızı tekrarlamak. Londra Olimpiyat Oyunları'nda elde ettiğimiz 1 altın ve 1 gümüş madalyalı performansımızla ülkemizin yüzünü güldürmüştük. Tek hedefimiz Rio Olimpiyat Oyunları'nda Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmek ve İstiklal Marşımızı okutmayı amaçlıyoruz" dedi.

Servet Tazegül iyileşiyor

Başkan Şahin, Servet Tazegül'ün geçirdiği bir dizi ameliyatın ardından kısa süre içinde hazır hale geleceğini söyledi.

Şahin, "Servet Tazegül'ün ameliyat sonrası iyileşme sürecinin sonunda antrenmanlara başladı. Kısa süre içinde hazır olacak. Mayıs ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası'na tam olarak hazır olmasını amaçlıyoruz" diye konuştu.

Şahin, Nur Tatar'ın ise 2016 hazırlıklarını en iyi şekilde devam ettirdiğini ifade etti. Şahin, "Nur, 2016 çalışmalarına teknik ekibimizin çalışma programı doğrultusunda devam ediyor. Antalya'da ev sahipliği yaptığımız 3. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası ve 4. Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası'nda 2 altın madalya kazanarak iyi durumda olduğunu gösterdi. Olimpiyat oyunları doğru daha da iyi duruma geleceğine inanıyoruz" şeklinde konuştu.
Etiketler Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN