Trabzon'da müthiş şölen

Trabzon'da müthiş şölen
Çarşamba 13.07.2016

Dünyanın en büyük spor organizasyonları arasındaki Okul Sporları Olimpiyatları Trabzon’da başladı. Oyunların açılışını yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç konuşmalarında sporun barışa olan etkisine vurgu yaptı

Trabzon'da dün büyük bir heyecan vardı. Dünya Okul Sporları Olimpiyatları (Gymnasiade) 40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılımıyla resmen başladı. İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım'ın mesajının okunması ile devam etti. Dev organizasyonun açılışını da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç yaptı. Bakan Albayrak yaptığı konuşmada barış ve birlik mesajı verdi.

Barış ve sevgi diliyorum
Albayrak şunları söyledi: "Ekonomik, siyasi ve kültürel alanın yanı sıra sporda da önemli projeler geliştirdik. Türkiye'yi çok ileri bir noktaya taşıdık. Yaptığımız hizmet ve yatırımla sadece Türkiye değil, bölge ve dünya gençliğine önemli katkılarda bulunmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Üniversiade ile başlayan GYMANSİAD'la devam eden Olimpiayata giden yolda gençlere, tüm dünya gençlerine olimpiyat ruhunu aşılayan bu organizasyona Türkiye olarak bir kez daha ev sahipliği yaptığımız için büyük mutluluk duyuyoruz. Barış ve sevgi dolu bir organizasyon diliyorum." Oyunların ilk gününde Türkiye, eskrimde 1 altın, 2 gümüş kazandı.

Çiçekli karşılama
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Trabzon'da sporcular tarafından çiçeklerle karşılandı.

10 branşla ilk kez Trabzon'da
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, oyunlarda bir ilke imza attıklarını vurguladı. Bakan Kılıç, "Türkiye'de gerçekten çok uzun yıllar çok büyük değişim gelişim oldu. Türkiye'de bununla beraber spor yaşamımızda, spor alanında, sportif anlamda ki müsabakalarda çok farklı yeni atılımlara imza atıyoruz. Bunun en önemli startlarından biri burada Trabzon'da Türkiye'mizde yapılan GYMNASİADE. Şu anda yapılacak organizasyon 10 branşla ilk kez yapılıyor. Hepinize katılımınız için Trabzon'a geldiğiniz için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Etiketler Spor, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN