Web Sürümüne Geç

Trabzon'da şov

Trabzon'da şov
Perşembe 15.07.2016

Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda Türkiye rüzgarı sürüyor. Sporcularımız 5 madalya kazanırken, güreşte Ömer Faruk Koç, okçulukta Erdem Sucu birincilik kürsüsüne çıktı

Trabzon'un ev sahipliğinde düzenlenen 16. Dünya Okul Sporları Olimpiyatları'nın (GYMNASIADE) 3. gününde de Türkiye'nin madalya şovu vardı. 40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun yer aldığı oyunlarda dün milliler 5 madalya kazandı. Okçuluk klasik yay erkeklerde altın madalya kazanan Erdem Sucu, mix takım yarışlarında da bronzun sahibi oldu. Klasik yay kızlarda Aybüke Gümrükçü, mix takım yarışlarında da Mervenur Yılmaz, 3.'lük kürsüsüne çıkmayı başardı.

Bu şehir olimpiyata hazır
66 kiloda mindere çıkan güreşçimiz Ömer Faruk Koç da rakiplerini bir bir devirip, altın madalyaya uzandı. Bu arada Uluslararası Okul Sporları Başkanı Laurent Petrynka dün Trabzon'a övgüler yağdırdı. Şehrin oyunlara sahip çıktığını belirten Petrynka, "Birçok ülkede organizasyon yaptık, şehrin böylesine sahip çıktığı, devletin en üst makamlarının sürekli ilgi gösterdiği nadir organizasyonlardan birini Trabzon'da yapıyoruz. Trabzon, Türkiye'nin deneyimiyle olimpiyat oyunlarına hazır şehri" diye konuştu.
Etiketler Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN