Web Sürümüne Geç

  Trabzon'da şov

  Trabzon'da şov
  14 Temmuz 2016, Perşembe

  Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda Türkiye rüzgarı sürüyor. Sporcularımız 5 madalya kazanırken, güreşte Ömer Faruk Koç, okçulukta Erdem Sucu birincilik kürsüsüne çıktı

  Trabzon'un ev sahipliğinde düzenlenen 16. Dünya Okul Sporları Olimpiyatları'nın (GYMNASIADE) 3. gününde de Türkiye'nin madalya şovu vardı. 40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun yer aldığı oyunlarda dün milliler 5 madalya kazandı. Okçuluk klasik yay erkeklerde altın madalya kazanan Erdem Sucu, mix takım yarışlarında da bronzun sahibi oldu. Klasik yay kızlarda Aybüke Gümrükçü, mix takım yarışlarında da Mervenur Yılmaz, 3.'lük kürsüsüne çıkmayı başardı.

  Bu şehir olimpiyata hazır
  66 kiloda mindere çıkan güreşçimiz Ömer Faruk Koç da rakiplerini bir bir devirip, altın madalyaya uzandı. Bu arada Uluslararası Okul Sporları Başkanı Laurent Petrynka dün Trabzon'a övgüler yağdırdı. Şehrin oyunlara sahip çıktığını belirten Petrynka, "Birçok ülkede organizasyon yaptık, şehrin böylesine sahip çıktığı, devletin en üst makamlarının sürekli ilgi gösterdiği nadir organizasyonlardan birini Trabzon'da yapıyoruz. Trabzon, Türkiye'nin deneyimiyle olimpiyat oyunlarına hazır şehri" diye konuştu.
  Etiketler Türkiye
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN