Web Sürümüne Geç

  "AEK'yı Sabancı alıyor" iddiası

  29 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 16:57

  Sabancı Holding, Yunanistan'ın AEK Kulübü'nün hisselerini satın almak üzere girişimlerde bulundukları yönündeki iddiaları yalanladı.

  Bazı Yunan gazetelerinde yer alan ve AEK'nın üst düzey yöneticilerinden edinilen bilgilere dayandırılan haberlerde, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın, Yunan kulübüne yatırım yapmak istediği yönündeki iddialara yer verildi.

  Kathimerini gazetesi, ''bu konuda gün ışığına çıkan haberlerin AEK takımı tarafından resmen doğrulanmamasına karşın, temeli bulunduğunu'' yazdı.

  Yunan basınında daha önce çıkan haberlerde de, ''dünyanın en güçlü iş kadınlarından biri'' olarak gösterilen Güler Sabancı'nın, AEK'ya, kökü İstanbul'a dayanan bir kulüp olduğu için büyük ilgi duyduğu belirtilmişti.

  Yunanistan Süper Ligi'nde son dönemlerde alt sıralarda kalan ve adı ''satışa çıkarılacak'' dedikodularıyla anılan AEK, UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılamadığı için ekonomik sıkıntılarla da mücadele ediyor.

  İstanbul'dan ayrılan Rumların 1924 yılında Yunanistan'da kurduğu AEK'nın (Atlitiki Enosi Kostantinopoleos-İstanbul Atletizm Birliği) kökleri, Cumhuriyet öncesinde Beyoğlu'nda kurulan Pera Club'a dayanıyor.

  Sabancı Holding'in açıklaması

  Yunan basınında yer alan haberlere ilişkin Sabancı Holding'den yapılan açıklamada ise ''Böyle bir durum söz konusu değil. Konuyla ilgimiz bulunmamaktadır'' ifadelerine yer verildi.


  Etiketler AEK, Sabancı Holding
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN