"Vuvuzela yasaklansın"

Cumartesi 12.06.2010 00:00

Güney Afrika'da düzenlenen Dünya Kupası'nda, borazana benzeyen ve rahatsızlık verici bir ses çıkarması nedeniyle sporseverlerin büyük bölümünün ''kabusu'' haline gelen yerel çalgı vuvuzelanın yasaklanmasını isteyenlerin sayısı artıyor.

Çoğunlukla Güney Afrikalı taraftarların maç boyunca çaldıkları fil sesi çıkaran vuvuzeladan rahatsız olanların görüş bildirmeleri için bir de internet sitesi kuruldu.

www.banvuvuzela.com (vuvuzela yasaklansın) adresindeki sitede yapılan oylamada katılımcıların yaklaşık yüzde 83'ü vuvuzelanın yasaklanmasından yana görüş bildirdi.

Sitedeki ankete katılan 36 bin kişiden yaklaşık 30 bini ''vuvuzela yasaklansın'' derken, 6 bin kişi bu çalgının maçlarda çalınmasından rahatsız olmadığını belirtti.

Bu arada birçok internet sitesinde, Dünya Kupası'nı televizyonları başında izleyenler ''vuvuzelanın futbol izleme zevkini öldürdüğüne'' yönelik yorumlar yapıyor.

FIFA, statlarda anonsların duyulmasını engellemediği gerekçesiyle vuvuzelanın Dünya Kupası'nda yasaklanmasına gerek görmemişti.
DİĞER
Etiketler Vuvuzela, Güney Afrika
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN