"Sakin olun halen başarabiliriz"

Perşembe 17.06.2010 00:00

İspanyol basını, Dünya Kupası'nda İsviçre karşısında alınan 1-0'lık yenilgi sonrasında bugün ''Sakin olun halen başarabiliriz'' mesajı verdi.

İspanyol gazeteleri, Dünya Kupası'na ilk defa favori olarak başlayan milli takımlarının, ''beklenmedik, adil olmayan bir yenilgi aldığını'' ancak, moral bozmayıp geleceğe bakmak gerektiğini vurguladı.

Spor gazetelerinden Marca, ''İspanya her zamanki gibi, kabus geri döndü'' ifadesini başlığına çıkartırken, ''Ayaklarımız yere bastı, ama rahat olun bunun telafisi var'' diye yazdı. İspanya Milli Takımı'nın, İsviçre karşısında pas oranı yüksek, baskılı bir futbol oynadığını, ancak ''şansız olduğunu'' savunan Marca, ''9 net pozisyonu harcadılar, üstelik hakem de ofsayt bir golü verdi ve Silva'ya yapılan penaltıyı yedi'' yorumunda bulundu.

As gazetesi de ''Halen yapabiliriz'' başlığını atarak, grupta kalan iki maçın İspanya için final niteliği taşıdığını belirtti. Yenilgiyi ''kötü şansa'' bağlayan As, İspanya'nın forvetleri Villa ve Torres'i ''sahanın en kötüsü'' seçti.

İspanya'nın içinde bulunduğu ekonomik krize atıfta bulunan El Mundo gazetesi de ''İsviçreli spekülatörler, İspanya'yı riske atıyorlar. İspanya'nın değeri düşüyor, Almanya ile fark büyüyor'' ifadelerini kullandı.
Diğer İspanyol gazetelerinde El Pais ''İspanya, İsviçre duvarı karşısında sessiz kalıyor. İsviçre'nin karambolden gelen golü, Dünya Kupası favorilerinden biri olan İspanya'ya ilk yenilgisini tattırıyor'', La Razon ise ''İspanyol depresyonu: Ekonomik kriz futbola da bulaşıyor'' ifadelerini kullandı.

Bu arada İspanya'yı 2008'de Avrupa Şampiyonu yapan, eski Fenerbahçe teknik direktörü Luis Aragones de maçla ilgili yorumunda, ''Dünya Kupası'nda sahaya yüzde 110 kapasiteyle çıkmalısın. Önümüzde iki maç olsa da, ağır bir darbe oldu. En iyi değil, bu mücadeleyi iyi yöneten kazandı. İsviçre, çok sert savunma yaptı ve kontraataktan golü buldu'' dedi.

İspanyol futbolcuların, İsviçre karşısında kendilerine aşırı güven duymalarının da yenilgide bir etken olduğunu savunan Aragones, İspanya'nın gruptan çıkmak için artık sadece kazanması gerektiğini vurguladı.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA