"Almanya'nın büyüsü sona erdi"

Cumartesi 19.06.2010 13:39

Alman Milli Takımı'nın Dünya Kupası D Grubu'nda dün Sırbistan'a 1-0 yenilmesini Alman basını, ''Almanya'nın büyüsü sona erdi'' şeklinde yorumladı.

Almanya-Sırbistan maçıyla ilgili haberlere, Die Welt gazetesi ''Büyü bozuldu'', Berliner Morgenpost gazetesi de ''Büyü şimdilik sona erdi'' başlığıyla yayımlarken, Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw'ün, öfkesinden bir su şişesini yere atarken çekilen fotoğrafına da yer verdiler.

Bu gazetelerde, Alman Milli Takımı oyuncularıyla ilgili görüşler de okurlara aktarılırken, sahada 70 dakika kalan Türk kökenli Mesut Özil ile ilgili, ''İlk maçta atılan 4 golün 3'üne iştirak eden Mesut Özil, Avustralya maçındaki etkisini gösteremedi. İlk yarıdan sonra biraz daha iyi oynadı, ancak vurucu gücü yoktu'' denildi.
Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesi de, ''Almanya'nın büyüsü sona erdi'' başlığıyla verdiği haberde, Miroslav Klose'nin kırmızı kartla oyun dışı kalmasının ve Lukas Podolski'nin penaltı kaçırmasının Sırbistan'ı zafere taşıdığı yorumunu yaptı.
Etiketler Almanya
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN