Anelka'ya şut

Pazar 20.06.2010

L'equipe gazetesinin haberine göre Fransa-Meksika maçının devre arasında yıldız oyuncunun, hocasını dövmeye kalkıştığı ifade edildi

KÜFÜR BİLE ETMİŞ
2010 Dünya Kupası'nda Meksika karşısında alınan 2-0'lık yenilgiden sonra Fransa'da başlayan polemikler devam ediyor. L'equipe gazetesinin haberine göre Fransa-Meksika maçının devre arasında Nicolas Anelka'nın Raymond Domenech'in, "Yerinde oyna" ikazlarına çok sinirlenen Anelka'nın, küfürler ederek antrenörünün üzerine yürüdüğü ve dövmeye çalıştığı belirtildi.

VE BEKLENEN KARAR
Fransa basınında gündemin bir numarası haline gelen bu gelişme, milli takım yetkililerini harekete geçirdi. Fransa Futbol Federasyonu 2. Başkanı Christian Teinturier, "Eğer bu olaylar gerçekten yaşanmışsa Anelka'nın orada yapacağı iş yok" açıklaması yaptı. Bu gelişmelerin ardından Fransız yıldızın kadro dışı bırakıldığı açıklandı. Böylece Anelka Dünya Kupası'na veda etti.

GÜVENLİK ARTIYOR

Bir İngiliz taraftarın dünkü maçın ardından soyunma odasına girip, David Beckham'a kızgın ifadeler kullanmasının ardından, FIFA harekete geçti. FIFA'nın güvenlik önlemlerini artırma kararı aldığı açıklandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN