"Bu oyunla ileri gidilmez"

Salı 22.06.2010 12:44

İspanyol basını, 2010 Dünya Kupası'nda İspanya Milli Takımı'nın Honduras'a karşı aldığı 2-0'lık galibiyeti ''Kazandık ama ikna edici değiliz'' şeklinde yorumladı.

Spor gazetelerinden AS, ''Kazandık ama bu bildiğimiz İspanya'ya benzemiyor'' ifadesini başlığına çıkartırken, ''İspanya ikna edici olmadan kazanıyor, iki golü atan Villa sahanın en iyisiydi, ondan başkası da yoktu'' diye yazdı.

''Gol deme Villa de'' başlığını atan Marca da, ''Honduras karşısındaki galibiyette hem ışığı hem de gölgeyi gördük. İspanya zayıf rakibini kolay geçti ancak henüz iyileşme sürecinde olduğunu gösterdi. Villa ileride çok yalnız kaldı. 25 şuttan sadece 7'si kaleyi buldu'' ifadelerini kullandı.

Diğer İspanyol gazetelerinde ise El Pais ''Villa, heyecanı geri getirdi. Takımın güveni tekrardan kendine gelse de, sahada o kadar hareketi sonuca dönüştürecek, kaleyi direkt görecek futbol halen yok'', El Mundo ''İspanya daha fazla gole layıktı. Milliler ateşi söndürdü, şimdi gruptan çıkmak için Şili'yi yenmek gerek'', La Razon ''Yaşasın İspanya! Villa İspanya'yı derin uykudan uyandırdı. İspanya, gol atma, kazanma endişesinin verdiği sinirden kurtuldu. Gelecek cuma günü Şili karşısında alınacak galibiyet bizi üst tura çıkartacak'' değerlendirmelerinde bulundu.

Bu arada teknik direktör Vicente del Bosque de maç sonrası açıklamalarında, ''Eğer bu şekilde devam edersek Şili karşısında kötü anlar yaşayacağız'' diyerek, grupta Şili'ye karşı oynayacakları son maç öncesinde uyardı.

İspanyol medyasında Dünya Kupasını değerlendiren eski İspanya teknik direktörü Luis Aragones de, ilk maçta olduğu gibi eleştirilerine devam ederek, ''İspanya'nın futbolu beni hiç rahatlatmıyor, bu oyunla çok ileri gidemeyiz. Alıştığımız İspanya'yı henüz göremedim'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN