Danışıklı dövüş

Cumartesi 26.06.2010

İki takım önce saldırdı, gerekli skor bulundu, İsviçre gol atamayınca da kendi sahasına çekilip bekledi. İspanya ile Portekiz, Şili ile Brezilya eşleşti

H Grubu'nda İspanya, Şili'yi 2-1 mağlup etti. İlk golü attığı son 40 milli maçı kazanan ve Güney Amerika takımlarıyla oynadığı dokuz uluslararası mücadeleyi galip bitiren İspanya, grubu lider tamamlayarak 2. turda Portekiz ile eşleşti. İsviçre-Honduras maçı berabere bitince Şili de grup ikincisi oldu ve son 16'ya kalarak 2. turda Brezilya ile eşleşti. İspanya'nın golleri 25. dakikada David Villa ve 37'de İniesta'dan geldi.

20 DAKİKA BAYDILAR
Şili 37'de Estrada'nın kırmızı kart görmesiyle maçın büyük bir bölümünü 10 kişi oynamak zorunda kalırken takımın tek golü 47'de Millar'dan geldi. David Villa'nın kaydettiği golde Şili kalecisi Bravo büyük bir hata yaparken, iki takım son 20 dakikayı skoru düşünerek adeta "al gülüm, ver gülüm" şeklinde oynadı. İsviçre maçından gol haberi gelmeyince iki ekip de top çevirerek 90 dakikanın bitmesini bekledi, seyircileri resmen uyuttu.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA