Ailesine ev aldı

Pazar 27.06.2010 14:33

Alman basını, bugün Dünya Kupası 2. turunda oynanacak Almanya-İngiltere maçı öncesinde Alman Milli Takımının Türk kökenli genç oyuncusu Mesut Özil'e bir kez daha haberlerinde geniş şekilde yer verdi.

"Bild am Sonntag" gazetesi, ağırlıklı olarak Mesut ile Müslüman olarak "Melek" adını alan sevgilisi Anna Maria Lagerblom'in ilişkisini anlattığı "Mesut ve meleği" başlıklı bir yazıda, Mesut'un ayrıca, ailesine Gelsenkirchen kentinde bir ev hediye ettiğini yazdı.

Mesut'un genelde sessiz ve sakin bir insan, Melek'in ise çok hareketli ve gösterişli bir kadın olduğu belirtilen yazıda, buna rağmen her ikisinin de çok iyi anlaştığı ifade edildi.

Mesut ile Anna Maria'nın çok sayıda fotoğrafına da yer verilen yazıda, ikilinin farklı kültürlerden, ancak büyük bir yükseliş yaşayan ailelerden geldiği kaydedildi.

Lagerblom'un ailesinde genelde kadınların başarılı olduğu ve Lagerblom'un ablasının tanınmış pop şarkıcısı Sarah Connor olduğu hatırlatılan yazıda, Mesut'un ailesinde ise kendisinin bir yıldız olduğu, annesi Gülizar, kardeşi Mutlu, kız kardeşleri Neşe ve Duygu ile babası Mustafa'nın da kendisine her türlü ilgiyi gösterdiği belirtildi.

Ailesi hakkında gazetelerde çok şey yazılmasından hoşlanmayan Mesut için önemli şeyin düzen olduğu ifade edildi.

"Her gün dua edemiyorum, ama çok inançlıyım. Domuz eti yemem. İçkiyi de arada bir içiyorum" şeklinde konuşan Mesut'un, Türk popunu ve menemen yemeğini çok sevdiği kaydedildi.

"Welt am Sonntag" gazetesi de "Hepimiz bugün Özil'iz" şeklinde birinci sayfadan verdiği haberde, Almanya'da herkesin Mesut'a güvendiğini belirtti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN