Golün tekrarının gösterilmesi yanlış

Pazartesi 28.06.2010 00:00

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Dünya Kupası 2. turunda Arjantinli Carlos Tevez'in Meksika'ya attığı tartışmalı golün tekrarının statta dev ekrandan gösterilmesinin yanlış olduğunu bildirdi.

FIFA sözcüsü Nicolas Maingot, düzenlediği basın toplantısında ''Bu, olmamalıydı. Maç sırasında dev ekrandan tekrarlar gösterilebilir, ancak tartışmalı bir pozisyonda bu yapılmaz. Bu konuda gelecekte daha dikkatli olunacak'' dedi.

Maingot, toplantıda, FIFA'nın gol çizgisine kamera yerleştirilmesi önerilerini reddetmesiyle ilgili soruları yanıtsız bıraktı.

Arjantin-Meksika maçı golsüz devam ederken, Tevez net bir şekilde ofsayt pozisyonundayken Messi'den gelen topu kafayla kaleye göndermiş ve maçın İtalyan hakemi Massimo Rosetti, yardımcısına danışarak golü vermişti. Top Tevez'e gönderildiğinde, Tevez ile kale çizgisi arasında hiç rakip oyuncu bulunmuyordu ve bariz şekilde ofsayt pozisyonundaydı.

Meksikalı oyuncular stattaki dev ekrandan pozisyonun tekrarını görünce uzun süre itiraz etmiş, ancak hakem kurallara uymuş ve görüntülere bakarak kararını değiştirmemişti.

İki takımın yedek futbolcuları da tekrarı dev ekrandan görerek tartışmaya başlamıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN