"İngiltere şikayet etmemeli"

Pazartesi 28.06.2010 00:00

İngiliz basını, 2010 Dünya Kupası'nda, 2. turda Almanya'ya 4-1 yenilen İngiltere Milli Takımı'nın kupadan elenmesine bugünkü sayılarında geniş yer ayırarak, ''Sayılmayan mükemmel bir gol attı ama İngiltere şikayet etmemeli, Almanya daha iyi oynadı'' yorumunu yaptı.

Independent gazetesi bu manşetin yanı sıra baş sayfasında İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Fabio Capello'nun mutsuz görünen bir fotoğrafıyla, İngiltere'nin sayılmayan golünün fotoğrafına da yer verdi. Gazetenin spor ekinin başlığı ise ''Savunma yok, Bahane yok'' oldu.

Daily Telegraph gazetesi, üzgün bir İngiliz taraftarının fotoğrafına ana sayfasında yer vererek, ''İngiltere'nin Dünya Kupası'ndaki en kötü yenilgisi'' başlığını kullandı.

Sun gazetesi, İngiliz Milli Takımı'nın performansını eleştirerek, ''Ülkenizi hayal kırıklığına uğrattınız'' yorumunu yaparken, Times ve Financial Times gazeteleri İngiltere'nin performansıyla ''utandırdığını'' kaydetti.

GUARDIAN'DAN HAKEMLE İLGİLİ HEYKEL YORUMU

Guardian gazetesi ise 1966 yılındaki İngiltere-Almanya maçında, İngiltere'nin sonradan çizgiyi geçmediği anlaşılan benzer bir pozisyonda Almanya'yı yendiğini anımsattı. Gazete, şu yorumu yaptı:

''1966'da İngiltere'nin 4-2'lik zaferine kapı aralayan o karar, saygın bir isim olan ve 1993'te öldükten sonra Bakü'de heykeli dikilen Azeri yan hakem Tevfik Bahramov tarafından alınmıştı. Almanya bu kupayı alırsa, belki bir gün İngiltere'nin golünü vermeyen Uruguaylı yan hakem Espinosa'nın Berlin'de heykelini dikebilir.''

İngiliz gazeteleri ayrıca, İngiltere'nin yenilgisinin İtalyan teknik adam Capello'nun geleceğine dair şüpheleri artırdığını kaydetti.

Ancak İngiliz Sky kanalı ''Capello'nun görevini bırakmasının beklenmediğini'' ve bugün konuya ilişkin bir basın toplantısı düzenleyeceğini aktardı.
DİĞER
Etiketler İngiltere, Almanya
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN