Almanya gibi korkmayacağız

Cuma 09.07.2010 00:00
Dünya Kupası'nda finalde İspanya ile karşılaşacak Hollanda'nın forvet oyuncusu Dirk Kuyt, ''İspanya'dan Almanya gibi korkmayacağız'' dedi.

Kuyt, The Guardian'a yaptığı açıklamada, 11 Temmuz Pazar günü İspanya ile yapılacak final maçı için kendilerine güvendiklerini belirterek, yarı finalde Avrupa şampiyonu İspanya ile karşılaşan Almanya gibi korkak bir oyun sergilemeyeceklerini ifade etti.

İspanyollar'dan korkmadıklarını vurgulayan Kuyt, ''Almanlar'ın İspanyollar'dan korktuklarını görebilirsiniz. Hücuma dayalı bir oyun oynamadılar. Biz hücum yapacağız. Almanlar gibi oynarsanız, kesinlikle kaybedersiniz. Korkak oyuncularımız yok, büyük rakipler karşısında kendini küçümseyen oyuncularımız yok. Saygı var, korku yok'' ifadelerini kullandı.

Kuyt, ''Hollanda futbolu her zaman güçlüdür. Oynadığımız her maçta kalitemiz olduğunu gösterdik. Ancak bu turnuvada kaliteden de ötesine sahip olduğumuzu gösterdik. Bizim inancımız da var. Karşımızdaki her rakibi yeneceğimize dair inancımız var. Bunu yapabilecek sabrımız var'' dedi.
Etiketler Hollanda, İspanya, Kuyt
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN