Web Sürümüne Geç

Makarna partisi yaptılar

Cuma 09.03.2012 16:25

Eskişehirsporlu futbolcular ve yönetim kurulu üyeleri, bir makarna firmasının düzenlediği ''makarna partisi'' etkinliğinde bir araya geldiler.

Eskişehirspor Tesisleri'nde düzenlenen programda, teknik direktör Ersun Yanal, sportif direktör Zafer Tüzün, futbolcular ve yönetim kurulu üyeleri ile makarna firmasının yetkilileri hazır bulundu.

Firmanın Türkiye satış müdürü Murat Bilir, insanlarda makarnanın şişmanlattığı yönünde yanlış bir kanı olduğunu, ancak makarnanın özellikle aktif yaşayanlar için önemli bir gıda olduğunu söyledi.

Makarnanın dünyada sporcu beslenmesinde önde gelen besin maddelerinden biri olduğunu dile getiren Bilir, şöyle konuştu:

''Biz, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sporcular ve spor yapan insanların iyi beslenmesi için çalışıyoruz. Bu amaçla, Türkiye'de en üst düzey kulüplerin bir araya geldikleri çatı örgütü olan Kulüpler Birliği ile ortak bir projeye imza attık. Bu proje çerçevesinde, Spor Toto Süper Lig'de yer alan takımlarımızın sporcularını 'Filiz Aktif' ile destekliyoruz. Kulüplerdeki yetkililere sporcu beslenmesi ve makarnanın rolü ile ilgili güncel bilgi ve gelişmeleri de aktaracağız. Bu çalışmanın ilk adımını Anadolu'nun en önemli kulüplerinden Eskişehirspor ile atıyoruz. Projeyi Süper Lig'de yer alan diğer kulüplerle de sürdüreceğiz.''
Konuşmanın ardından etkinliğe katılanlara pişirilen makarnadan ikram edildi.Etiketler Eskişehirspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN