Eskişehirspor'da yaprak dökümü

Eskişehirspor'da yaprak dökümü
Pazar 27.05.2012 13:24

Süper Toto Süper Lig'in başarılı takımlarından Eskişehirspor'da yaprak dökümü sürüyor.

Devre arasında takımın başına getirilen Teknik Direktör Ersun Yanal'ın sezon sonunda yönetime sunduğu listenin ardından Eskişehirspor'da hızlı biçimde yaprak dökümü başladı. Takımın en eski ve başarılı 3 futbolcusu ile yeni sözleşme imzalanmadı. Sözleşmeleri devam eden kaleci İvesa, Pele, A. Aziz, Tello, gibi isimlere de kendilerine kulüp bulmaları istendi.

Eskişehirspor'u başarıdan başarıya taşıyan eski oyuncular artık kulüp ille yollarını ayırıyor. İddiaya göre, teknik direktör Yanal'ın hazırladığı liste kapsamında bu futbolcular tek tek takımdan gönderiliyor. Bu bağlamda, sözleşmesi biten 3 futbolcu konusunda karar verildi. Yeni sezonda Nadarevic, Serdar Özbayraktar ve Bülent Ertuğrul gibi kulübe büyük hizmetleri olan yeni sezonda takımda olmayacak. Bu futbolcular ile yeni sezon için sözleşme imzalanmadı ve kendilerine kulüp bulmaları istendi.

Bonservisleri elinde olduğu öğrenilen bu futbolcular gelen teklifleri değerlendirecek. Ayrıca Eskişehirspor'da Pele, A. Aziz, Tello gibi isimlerle de yollar ayrılıyor. Kulüp, sözleşmesi devam eden bu futbolculara da kendilerine yeni bir kulüp bulmalarını istedi.

Bu arada, Eskişehirspor'un 4 yıldır başarılı şekilde kalesini koruyan kaleci Vanja Ivesa içinde sözleşme imzalanmadı. Yönetim, İvesa'nın kendisine kulüp bulmasını istedi. İvesa'nın ülkesine döndüğü, ancak yeni sezonda Türkiye'de bir takımda oynamayı planladığı öğrenildi.

Eskişehir, eski futbolcuları gönderirken, yeni futbolcu alımlarını da hızlandırdı. Eskişehirspor, transfer sezonu resmi olarak başlamamasına rağmen bugüne kadar kaleci Boffin, Mehmet Güven ve Serol Demirhan'a ile ön protokol imzaladı.
un başarılı genç yeteneklerinden Veysel Sarı'ya Bursaspor'un talip olduğu kaydedildi. Bursaspor'un Eskişehir kulübüne Veysel'e karşılık Turgay Bahadır ile birlikte para teklif edeceği belirtildi. Veysel'e devre arasında ismi Trabzonspor ile Fenerbahçe'den transfer teklifleri gelmişti.

Alper Potuk için Trabzonspor'un ısrarının kestiği kaydedildi. Başkan Halil Ünal'ın genç futbolcu için 5 milyon Euro bonservis ücreti talep etmesi üzerine Trabzonspor'un görüşmeleri kestiği belirtildi.
Etiketler Eskişehirspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN