Web Sürümüne Geç

  Es-Es'ten UEFA açıklaması

  Es-Es'ten UEFA açıklaması
  11 Eylül 2012, Salı Güncelleme: 20:56

  Eskişehirspor Kulübü, Finansal Fair-Play uygulamasının gerekliliklerini sağlamadığı gerekçesiyle kulübün bu yıl UEFA'dan elde edeceği gelirlerin geçici olarak dondurulması kararıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

  Kulüp basın sözcüsü Erdal Şahbaz, yaptığı yazılı açıklamada, UEFA tarafından yapılan açıklamada, Finansal Fair-Play çerçevesinde yapılan denetimler sırasında Eskişehirspor'un da arasında bulunduğu 23 takıma ait Avrupa Ligi ödül ödemelerinin durdurulduğunun ifade edildiğini hatırlattı.

  Eskişehirspor'un Kulüp Lisans Sistemi değerlendirmeleri neticesinde lisans almaya hak kazandığını kaydeden Şahbaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  ''Kulübümüz, diğer kulüpler gibi haziran ve eylül aylarında da belirli beyanlar sunmakla yükümlüdür. Kulübümüz bu çerçevede 30 Haziran 2012 tarihine kadar olan döneme ilişkin beyanını sunmuştur. Kulüp Lisans Sistemi kriterlerine tam uygunluk göstermeyen unsur ise bizzat kulübümüz tarafından UEFA'ya beyan edilmiştir. UEFA açıklamalarında da açıkça yer verildiğine göre, mevcut durum kulübümüz aleyhine hukuki netice doğurabilecek nitelikte değildir. UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kulüp Lisans Mevzuatı gereği 30 Eylül 2012 tarihi itibariyle verilecek beyanda, bu unsurun o tarihe kadar giderilmiş olması durumu, kulübümüzün herhangi bir yaptırımla karşılaşmaması için yeterli olacaktır. Kulübümüz mevcut durumun farkında olup, derhal giderilmesi için gerekli imkanlara sahiptir. Anılan aksaklık bu çerçevede en kısa sürede giderilecek, konu, ilgili makamlarla birlikte kamuoyu ile de paylaşılacaktır.''
  Etiketler Eskişehirspor
  Yükleniyor
  if (containerId_6397303== null){ var containerId_6397303= 5; }