Eskişehir 'Sağlam' adım

Eskişehir 'Sağlam' adım
Perşembe 04.07.2013

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, eldeki mevcut kadroya takviyeler yaparak sezona daha güçlü gireceklerini dile getirdi. Usta hoca, Veysel Sarı ve Erkan Zengin konusunda ise "Şu anda bize gelen bir teklif yok. Fakat ikisini de bırakmayı düşünmüyoruz" dedi

Süper Lig'in iddialı ekiplerinden Eskişehirspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam, yeni sezon öncesinde ilk açıklamasını yaptı ve kırmızı-siyahlı taraftarlara umut verdi. Kamp çalışmaları hakkında bilgi veren Sağlam, "Milli takıma gittiği için sezonu geç kapatan Erkan Zengin ve evlenen Akaminko'ya ekstra izin verdik. Yurt içi ve yurt dışında 5 Ağustos'a kadar kamp yapacağız. 7 hazırlık maçı oynayacağız. Lig başlayana kadar tam hazır hale geleceğiz" dedi. İyi bir kadroya sahip olduklarını vurgulayan Sağlam, "Eldeki mevcudu görüp ona göre transfer yapacağız. Sezona daha güçlü bir ekiple gireceğiz" dedi.

TRANSFERDE GECİKTİK

Kentin ve taraftarın beklentisine karşılık vermeye çalışacaklarını kaydeden Sağlam, "Transfer çalışmasına hız vermek istiyorum. Burada çok üst düzey potansiyele sahip isimler var. Onlardan da faydalanacağız. Alper'in aramızdan ayrılması güç kaybı oluşturacak. Kongrenin geç olması nedeniyle transferde biraz geciktik ama gereken takviyeler yapılacak" ifadesini kullandı. Sağlam, bir gazetecinin "Veysel Sarı ve Erkan Zengin'e talipler var. Bu konuda ne düşünüyorsunuz" sorusuna "Biz de basından okuyoruz. Bize teklif gelmedi. Ama faydalanabileceğimiz oyuncuları bırakmak istemiyoruz" diye yanıt verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN