"Sudan bahanelerle..."

"Sudan bahanelerle..."
Perşembe 05.05.2016 10:23

Eskişehirspor Kulübü Yönetim Kurulu, Gaziantep İl Spor Güvenlik Kurulunun Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında Gaziantepspor ile Eskişehirspor arasında oynanacak maça, güvenlik gerekçesiyle misafir takım taraftarının alınmaması kararını kınadı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Gaziantep Valiliği ile İl Emniyet Müdürlüğünün aldığı kararla "misafir seyirci" olan Eskişehirspor taraftarının Gaziantepspor-Eskişehirspor maçını izleme hakkından "sudan bahaneler" gerekçe gösterilerek mahrum bırakılmasının ve Gaziantepspor Asbaşkanı Bülent Konca'nın sportmen dışı açıklamalarının kınandığı bildirildi.

İki takımın da sahada elde edeceği başarılarla kendi kaderini belirleyeceğinin vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bu maç öncesinde bizleri ve Türkiye'deki tüm deplasmanları kendi evimizde oynadığımız maçlara çeviren taraftarlarımızı geren ve itham eden açıklamaların sebebini her ne kadar tahmin etsek de bunun Türk futboluna vereceği zararı muhataplarımıza hatırlatmak istiyoruz. Bugüne kadar, sahaya yansıyan olaylardan dolayı herhangi bir ceza almamış kulübümüzün taraftarının, keyfi bir kararla maça girişine engel koymak, bundan sonraki maçlar için de daha büyük keyfiyetlere yol açabilecek bir emsal oluşturmak demektir. Maç sahada kazanılır. Bu tip kararları ve yapılan açıklamaları, Gaziantepspor Kulübü Yönetim Kurulu tarafından düzenlenen 'ücretsiz Passolig' kampanyasıyla birleştirdiğiniz zaman bilinçli ve sistemli bir şekilde ortamı germenin amacının nedeni ortaya çıkmaktadır."

"Bu maçı kazanmaya odaklandık"

Açıklamada, Eskişehir camiasının ve taraftarından itidalle takımlarını desteklemeleri, gelişmeleri soğukkanlılıkla takip etmeleri ve bu tip oyunlara alet olmamaları istendi.

Hukuki olarak yapılması gerekenlerle ilgili çalışmaların başlatıldığına değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kimse unutmasın, böyle önemli bir maç öncesi gerilimi yükseltmenin kimseye faydası olmayacaktır. Eskişehirspor Kulübü, kuruluşundaki ruh ve azimle Gaziantepspor maçında başarıya ulaşmak için sportif olarak elinden geleni yapacaktır. Bu konuda her zaman olduğu gibi teknik heyetimize ve takımımıza güvenimiz tamdır. Bu tip suni gerginliğin takımımızı olumsuz etkilememesi için gereği ne ise yapacağız. Böyle bir maç öncesinde, gerçeklerle ilgisi olmayan bir gündem yaratmak isteyenlerin değil, bütün şehrin arması için birleştiği, omuz omuza tek yürek bir şekilde mücadele sergileyenlerin başarılı olması için hep birlikte bu maçı kazanmaya odaklanmış durumdayız."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN