"Türk takımları Final Four oynar"

Çarşamba 21.09.2011 11:24

Basketbolda THY Avrupa Ligi'nin son şampiyonu Yunanistan'ın Panathinaikos takımının pazarlama direktörü Ilias Katsogiannis, ligde mücadele eden Türk takımları Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes'in bu sezon çok güçlü kadrolara sahip olduğunu ve iki takımın da dörtlü finale aday olduğunu söyledi.

Katsogiannis, THY Avrupa Ligi'nde mücadele eden Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes'in yaptıkları yatırım ve transferlerle üst seviyede takımlar olduğunu vurgulayarak, ''Türk takımları, yeni sezonda THY Avrupa Ligi'nde dörtlü finale kalabilecek güçte'' dedi.

İki takımın da çok iyi oyunculara sahip olduğuna dikkati çeken Ilias Katsogiannis, şöyle devam etti:

''Zaten Türk takımlarının geçen seneden de iyi kadroları vardı. Hem Türk, hem yabancı oyuncuları çok kaliteli. Ayrıca İstanbul'da maçlarını büyük seyirci desteğiyle oynuyorlar. Avrupa Ligi, bir sezon sürüyor ve bütün sezon boyunca sakatlık ve benzeri problemler yaşanabiliyor. Bu nedenle takımların ve taraftarların, dörtlü final hedefi için sabırlı olması gerekiyor. İki takım da çok güçlü. İki takım da dörtlü finale kalabilecek güçte.''

''BU SEZON İŞİMİZ ÇOK DAHA ZOR OLACAK''
Geçen sezonun şampiyonu Panathinaikos'un şu anda Avrupa'nın en iyi takımı olduğunu savunan Katsogiannis, geçen sezon olduğu gibi bu sezon da çok güçlü bir kadroya sahip olduklarını söyledi.

Katsogiannis, Panathinaikos'un Avrupa Ligi'nde her sezon hedefinin dörtlü final oynamak olduğunu ifade ederek, ''Ancak bu sene işimiz çok daha zor olacak. CSKA Moskova, Barcelona, Maccabi Tel Aviv, Anadolu Efes, Fenerbahçe Ülker çok kuvvetli takımlar kurdular. Çok güçlü takımlar var. Bizim yine ilk hedefimiz dörtlü finalde olmak'' şeklinde konuştu.

THY Avrupa Ligi'nde bu sezon dörtlü finalin İstanbul'da yapılacağını hatırlatan Katsogiannis, ''Türkiye'de olan diğer organizasyonlar gibi dörtlü final de başarılı bir şekilde organize edilecektir'' diyerek sözlerini tamamladı.
Etiketler THY Avrupa Ligi
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN