"Olympiakos'tan çekinmiyoruz"

Perşembe 23.02.2012 16:58

Basketbol THY Avrupa Ligi'nde Anadolu Efes'i 64-56 mağlup ederek, Top 16 turunda gruptan çıkma ümitlerini Olympiakos ile 1 Mart'ta oynanacak son maça taşıyan Galatasaray Medical Park, Yunan temsilcisinden çekinmiyor.

Sarı-kırmızılı takımın genel menajeri Ali Türsan, yaptığı açıklamada, Olympiakos ile Yunanistan'da zor bir maç oynayacaklarını dile getirerek, ''Biz her zaman yaptığımız gibi sonuna kadar kazanmak için mücadele edeceğiz, turu geçmek adına elimizden gelen her şeyi yapacağız'' dedi.

Turu geçme şansları için ''Yüzde 100'' diyemeyeceğini kaydeden Türsan, ''Tabii ki çok zor. Biz bu turu yüzde 100 geçeriz demiyorum. Maçta yapılacak baskıdan hakemler nasıl etkilenecek? Bunu hep beraber göreceğiz. Ben tur şansımızı yüzde 50-50 görüyorum. Biz daha iyi bir takımız. Dış etkenlerden ne gelecek bilemiyorum, maçta taşkınlıklar da olabilir'' diye konuştu.

''Maça taraftarlarımızın ilgisi büyük''
Ali Türsan, Anadolu Efes'i mağlup edip şanslarını sürdürmelerinin ardından, taraftarların Olympiakos maçına büyük ilgi gösterdiklerini söyledi. Taraftarları Yunanistan'a götürmek için girişimde bulunduklarını anlatan Türsan, ''Ancak Yunan ekibine başvurmamıza rağmen fazladan bilet alamadık. Bize, ilk maçta kendilerinin aldığı 25 kadar bilet verebileceklerini söylediler'' dedi.

Türsan, bilet alabilmek için Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'ni de aradıklarını anlatarak, ''Bize bilet bulamayacaklarını söylediler. Ayrıca, bugünlerde Yunanistan'da yaşananlarla ilgili uyarı da yaptılar. Maçta olay çıkacağına inanmıyoruz. Çıksa da maçın sonucunu etkileyeceğini düşünmüyoruz'' şeklinde konuştu.

''Abdi İpekçi Spor Salonu fenomen haline geldi''
THY Avrupa Ligi'nde uzun yıllar mücadele eden Anadolu Efes'i mağlup ederek grupta çıkma şanslarını sürdürmeleriyle ilgili bir soru üzerine de genel menajer Türsan, şunları söyledi:

''Bu, oynadığımız basketbol ve taraftarın desteğiyle alakalı bir şey. Abdi İpekçi Spor Salonu bir fenomen haline geldi. Orada bizi yenmek iyice zorlaştı. Ayrıca oynadığımız basketbol da, hem takdir toplayan, hem de göze hoş gelen bir oyun. Aslında bu karmaşık bir durum değil, yürekle alakalı bir formül.''

Ali Türsan, maçlarda kendilerine destek veren taraftarlara övgüler yağdırarak, ''Keşke imkanımız olsa da taraftarlara tek tek teşekkür edebilsek. Biz, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda sahada adeta 6 kişiyle oynuyoruz. Ancak, bu demek değildir ki, başka sahalarda oyunumuzdan taviz vereceğiz. Oyun tarzımızda her yerde ısrar edeceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN