"Hep beraber büyük heyecan yaşadık"

Cuma 02.03.2012 15:37

Basketbol THY Avrupa Ligi'ne Top 16 turunda veda eden ve çeyrek final biletini son maçında yitiren Galatasaray Medical Park, yaşanılan burukluğa rağmen gelinen noktadan memnun.

Galatasaray Medical Park Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Oktay Mahmuti yaptığı açıklamada, sezonun başından beri THY Avrupa Ligi'nde büyük bir mücadele verdiklerini söylerken, zorlu bir süreci geri bıraktıklarını ve çeyrek finale çok yakın bir durumda yarışın dışında kaldıklarını aktardı.

Takım olarak kendileri için THY Avrupa Ligi macerasının haziran ayında başladığını anlatan Mahmuti, ''Bizim için hikayenin başlangıcı elemelere katılma hakkı elde etmekti. Devamında elemelerden çıkıp gruplara kaldık. İlk tur gruplarında kendimizi sonuna kadar zorladık ve olayın bir parçası olmak istedik. Bunun için önemli bir çaba sarf ettik. Sonuna kadar mücadelemizi sürdürerek Top 16 turuna kalmayı başardık. Bu turda kendi evimizde yaptığımız 3 maçımızı da kazandık ancak son maça kadar taşıdığımız çeyrek final şansımızı Olympiakos'a karşı kullanamadık'' diye konuştu.

''Aksesuar değil, parçası olmak istedik''
THY Avrupa Ligi'nden elenmelerinin ardından, sezona baktığında güzel bir hikaye gördüğünü vurgulayan Mahmuti, ''Heyecanın arttığı, inancın arttığı bu yerde, en baştan söylediğimiz gibi, biz THY Avrupa Ligi'nin aksesuarı değil, önemli bir parçası olmak için mücadele verdik. Bu açıdan güzel bir hikaye'' ifadelerini kullandı.

Geldikleri nokta itibariyle, ''Takımın bir parçası olarak bizler, sporcular, tabii ki hep kazanmak istiyoruz. Belki şu anda biraz buruğuz ama diğer taraftan hep beraber büyük bir heyecan yaşadık ve taraftarımız da bu heyecana ortak oldu'' diyen tecrübeli teknik adam, sarı-kırmızılı taraftarların kendilerine verdiği desteğe de dikkati çekti.

Galatasaray taraftarının kendilerini sahiplendiğini kaydeden Oktay Mahmuti, ''Biz de onların bu sahiplenmelerini boşa çıkarmadan, hep sonuna kadar mücadele ettik. Onların arzusuna bizler de ortak olduk. THY Avrupa Ligi'nde taraftarımızla hep beraber yürüdük. Bana göre hikayenin en güzel parçası da bu. O heyecanı beraber yaşamak ve paylaşmak. Taraftarımızın desteğiyle değil, onlarla yan yana beraber yürüdük'' diyerek sözlerini tamamladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN