Web Sürümüne Geç

  ''Bu kez olacak''

  ''Bu kez olacak''
  19 Mayıs 2017, Cuma Güncelleme: 01:24

  Final Four basın toplantısında Sırp çalıştırıcı, 16 Final Four’da, 8 kupa kazanmasının avantaj olmadığını belirtip takımı öne çıkardı: “Oyuncularım iki senedir ciddi deneyim kazandı. Takımımızı da koruduk. Final Four’da asıl bu faktör yardımcı olacak.”

  İstanbul'da bugün başlayacak THY Avrupa Ligi Final Four öncesi düzenlenen basın toplantısında takım koçları ve birer basketbolcu soruları yanıtladı. F.Bahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic ve Bogdanovic, şampiyonluk mesajları verdi. Sırp koç, takımının şampiyonluğa ne kadar yakın olduğunu; kariyerinde 16 Final Four'da 8 kupasının bulunmasının bir avantaj teşkil edip etmeyeceğiyle ilgili soruya verdiği yanıtla ortaya koydu. Obradovic, "Ben öyle düşünmüyorum. Oyuncularım iki senedir ciddi deneyim kazandı. Takımımızı da koruduk. Final Four'da asıl bu faktör yardımcı olacak diye düşünüyorum" dedi.

  HAZIR OLMAMIZ ÖNEMLİ
  Dev organizasyonun İstanbul'da yapılacak olmasına değinen şampiyon koç, "Sezon başından beri bize bu durum soruluyor. 'Mutlaka Final Four'a kalmalısınız' deniyordu. Artık buradayız. Bu hedefi gerçekleştirmekten mutluyuz. Geçen sene Berlin'de de çok sayıda taraftarımız vardı. Burada da olacak. Bu oyunun bir parçası. İyi maçlar çıkarmak için bizim hazır olmamız gerekiyor. Bu, taraftar desteğinin de ötesinde önemli bir şey" ifadelerini kullandı.

  Son 7 yılda 6 farklı takımın şampiyon olduğu Final Four'da sürpriz yaşanıp yaşanmayacağı yönündeki soruya tecrübeli baş antrenör, "Nasıl bir sürpriz olabilir ki? Burası Final Four. Hiçbir sonuç sürpriz değildir. Katılan ekiplerin hepsi güçlü ve bu alanda başarılara sahip. Kazanmak kolay olmayacak" yanıtını verdi.

  DE COLO: CSKA'dan De Colo yeni formatın daha heyecanlı olduğunu ve ilkleri yaşadıklarını vurguladı. Fransız basketbolcu, "İlk kez daha önce karşılaştığımız takımlarla oynayacağız. Bu format ligi çok daha heyecanlı yaptı. Olympiakos'a karşı daha önce maç yaptık ve bu sayede de daha iyi olmalıyız" dedi.

  SPANOULİS: Yunan devinin en önemli kozu Spanoulis, 2012'de İstanbul'da kazandıkları şampiyonluğun takımlarının gelişimine büyük katkı sağladığını vurguladı. Spanoulis, "Olağanüstü hatıralardı. O şampiyonluk takımımızın gelişmesi için çok yardımı oldu. Ama şimdi bugüne bakmamız lazım" uyarısını yaptı.

  LLUL: R.Madrid 'in tecrübeli kaptanı ve son saniye basketleriyle ünlü oyuncusu Llul, F.Bahçe'ye iyi hazırlandıklarını söyledi. İspanyol yıldız, "Son topa kalırsa; evet yine ben kullanırım. İlk hedef F.Bahçe'ye karşı yarı final maçımız. Tüm odağımız buraya göre" değerlendirmesinde bulundu.

  BOGDANOVİC: F.Bahçe'nin yıldız skoreri Bogdan Bogdanovic, şampiyonluk şifrelerini verdi. Sırp forvet, "Deneyimlerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki, Final Four'da çok farklı bir enerji oluyor. Bu durum baskı da yaratabiliyor. Son maçlardaki iyi performansımızı sürdürmemiz lazım" diye konuştu.

  OBRA'YA GÖZDAĞI
  CSKA Moskova Başantrenörü Itoudis, uzun süre yardımcılığını yaptığı Obra'ya karşı geçen yıl kazandığı şampiyonluğun hatırlatılması üzerine, "Yine tekrar edeceğim. Itoudis, Obradovic'e karşı değil, CSKA, Fener'e karşıydı" yorumu yaptı.

  5 YENİLGİ KORKUSU!
  R.Madrid koçu Pablo Laso'ya, F.Bahçe'ye karşı son 6 maçlarında 5 yenilgi aldıkları hatırlatıldı. İspanyol çalıştırıcı bu istatistikten haberi yokmuş gibi davranıp, "Bilmiyordum açıkçası. Bu istatistiğin çok bir anlamı yok ve hiç endişe etmiyorum. Sadece yarınki maçı düşünüyorum" dedi.

  YENİ FORMAT KOLAY DEĞİL
  Olympiakos koçu Sfairopoulos yeni formatta şampiyonluğun kolay olmadığını söyledi. Yunan çalıştırıcı, "Son 7 yılda 6 takımın şampiyon olması takımların çok güçlü olduğunu gösterir. Yeni formatta ilk olmak hiç kolay değil" diye konuştu

  MÜTHİŞ BİR ORGANİZASYONUZ
  Üst üste 3. kez Final Four'da olduklarına vurgu yapan Zeljko Obradovic, bu doğrultuda F.Bahçe'nin büyüklüğüne dikkat çekti. Sırp koç, "Çok büyük bir kulüp ve müthiş bir organizasyonuz" ifadelerini kullandı.
  Etiketler Zeljko Obradovic
  Yükleniyor