Fener, Ukic'le sözleşme imzaladı

Salı 12.01.2010 14:04
Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, Hırvat oyun kurucu Roko Ukic'le sözleşme imzaladı. NBA ekiplerinden Milwaukee Bucks'dan transfer edilen Roko Ukic, FB Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen törende, kendisini 6 aylığına sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, sezon başı takımdan ayrılan Willie Solomon'un yerine uzun süredir bir oyun kurucu arayışı içinde olduklarını belirtirken, ''Sadece bu dönemde değil, esas transfer döneminde dahi bu mevkide bulunabilecek oyunculardan en iyisinden birini kadromuza kattığımız için çok mutluyuz'' dedi.

Roko Ukic'i, Hırvat basketbolunun son yıllarda yetiştirdiği en önemli oyunculardan birisi olarak tanıtan Karakaş, ''Kendisi Avrupa'da TAU Ceramica, Barcelona ve Lottomatica Roma'da devam ettikten sonra, 1,5 yıl önce Toronto Raptors'a transfer oldu. Geçen sene Melwaukee Bucks ile anlaştı. NBA'de sanırım aradığı mutluluğu bulamadı ve Avrupa'ya dönmek istedi. Biz de bunu değerlendirerek kadromuza kattık. Kendisine Fenerbahçe camiası adına hoş geldin diyoruz. Bize katkı sağlayacağına inanıyoruz'' diye konuştu.

Nedim Karakaş ayrıca, Roko Ukic'le 6 aylık bir sözleşme imzaladıklarını aktarırken, devamı için de ayrıca görüşeceklerini belirtti.

UKİC: ''FENERBAHÇE ÜLKER'İ TERCİH ETTİM''

Hırvat oyuncu Roko Ukic yaptığı açıklamada, 1,5 sezondur yer aldığı NBA'de fazla forma şansı bulamamaya başladığını kaydederken, ''Basketbolumu ortaya koyabileceğim bir takıma gitmek istedim. Avrupa'dan 3-4 teklif vardı. Kendi kariyerim adına ve pozisyonum gereği, Fenerbahçe Üker'i tercih ettim'' ifadelerini kullandı.
Kendisinden beklentilerin yüksek olduğuna değinen Ukic, ''Takımda bazı hayal kırıklıkları olmuş. Önümüzde ise çok önemli bir Zalgiris Kaunas karşılaşması var. Takıma katkı vermeye, faydalı olmaya geldim. Öncelikli amacım, Fenerbahçe Ülker formasıyla ortaya bir şeyler koyabilmek'' şeklinde konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN