Tokat'ın gözü kara

Salı 12.01.2010 00:00
Tokatspor Teknik Direktörü Namık Altunsoy, yarın akşam Fenerbahçe karşısında ezilen büzülen bir takım olmayacaklarını, mücadele ederek puan almak istediklerini söyledi.

Tokat ekibi, Ziraat Türkiye Kupası A Grubu'nda yarın akşam Fenerbahçe ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıkarını Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda yaptığı antrenmanla tamamladı. Karayoluyla İstanbul'a gelen kafilede Teknik Direktör Namık Altunsoy, hasta olmasına rağmen takımın başında son antrenmanını yaptırdı.
Fenerbahçe maçının oldukça zorlu geçeceğini bildiklerini ifade eden Altunsay, "Tokatspor olarak Fenerbahçe ile oynamak bizim için bir şereftir. Geçen yıl kendi evimizde oynadık bu yıl burda oynayacağız. Yoğun bir maç trafiği içindeyiz. Karayoluyla İstanbul'a geldik. Maçın Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan Olimpiyat Stadı'na alınması iyi olmadı. Önceden bilseydik ona göre palan yapardık. Ama İstanbul'daki Tokatlı hemşerilerimizin desteği ile elimizden geleni yapacağız" dedi.
Fenerbahçe ile oynayacakları için futbolcularının motivasyonunun üst düzeyde olduğunu kaydeden genç teknik adam, "Rakibimizin gücünü biliyoruz. Oynayacağımız takım Fenerbahçe'dir. Ama yarın sahadan istediğimiz sonuçlarla ayrılmak imkansız değil. Maçlar oynanmadan kazanılmıyor. Fenerbahçe favorisi gözükse de bizde bu maça çok iyi hazırlandık. Fenerbahçe karşısında ezilen büzülün bir takım değil mücadele eden koşan pozisyon bulmaya çalışan bir takım olacağız. Puanla dönmek istiyoruz" diye konuştu.
Teknik Direktör İsmail Altunsay, Fenerbahçe'nin kendilerini yenmesinin fazla konuşulmayacağını ancak onların Fenerbahçe'yi yenmelerinin ise uzun süre konuşulacağını sözlerine ekledi.

FUTBOLCULAR: "ASIL HEDEFİMİZ LİG"
Bir dönem Fenerbahçe'de forma giyen Tokatsporlu Taner Savut, takım olarak kupa hedeflerinin olmadığını asıl hedeflerinin lig olduğunu söyledi. Taner, "Eski takımıma karşı oynayacağım. Güzel bir nostajli olacak. Yarın akşam iyi futbol oynayarak izleyenlere zevk vermek istiyoruz. Puan almak gibi sonuç endişesi yaşamıyoruz. Ligde hedefimiz var asıl bunları gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu.
Arif Çoban da, Fenerbahçe gibi güçlü bir ekipten puan alarak Tokat'a dönmek istediklerini kaydetti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN