Yıldırım'ı 'sevgisizlik'le suçladı

Salı 12.01.2010 12:03

Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Sadettin Saran, Sarı-lacivertli kulüpte büyük bir sevgisizlik ortamı bulunduğunu ve bununda tek nedeninin Başkan Aziz Yıldırım olduğunu söyledi.

TV8 Televizyonu'na çarpıcı açıklamalarda bulunan eski yönetici Saadettin Saran, Fenerbahçe'nin ligde lider olmasına rağmen kimsenin memmun olmadığını belirterek, "Lideriz, ama takımın oynadığı futboldan bir taraftar olarak memnun değilim. Sadece futbol değil son zamanda yaşananlar,mesela kaptanımız Semih e yapılanlar. Şampiyonluklarımızda çok büyük emeği olan bir oyuncumuzla ters düşmemiz, Roberto Carlos'un giderken Fenerbahçe'de sevgi yok demesi, Kazım'ın olayı, Önder'in olayı. Senelere önce Aurelio gitti ki ne kadar çok ihtiyacımız vardı. 5 kuruş kazandırmadan gitti. Tuncay para kazandırdı ama Fenerbahçe sevgisiyle dolu bir insan elden kaçırıldı" dedi.

Başkan Aziz Yıldırım'a eleştirilerini sürdüren Saran, "Bunlar hep kişisel hırslar, kişisel sebeplerden dolayı küstürülen, kızdırılan bize büyük kayıplara sebep olan oyuncular. Bunda yönetimin büyük hatası var. Zaten her şey ortada 11 senede 800 milyon dolar harcanmış. Bakalım Aziz Bey'in bir sözü vardı. 3 senede 3 şampiyonluk; bekliyoruz göreceğiz" diye konuştu.

Sadettin Saran, ilk yarının sonlarına doğru yaşanan olaylardan dolayı ikinci yarı da kadroda düşünülmediği açıklanan Kazım Kazım'a haksızlık edildiğini söyledi.

Saran, sözleşmesi uzatılmak istendiği için Semih Şentürk'e yapılan içinde şunları söyledi:
"Semih benim zamanımda da vardı. O zaman altyapıdaydım. Ben yönetimdeyken tanıdığım sevdiğim bir oyuncu. Fenerbahçe'ye büyük katkısı olan bir oyuncu bu noktaya gelmesi üzüntü verici"

DAUM'U BEĞENMİYORUM


Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'u hiçbir zaman beğenmediğini açıkça dile getiren eski yönetici, "Ben Daum'u beğenmiyorum. Hiçbir zamanda beğenmedim. Madem Daum gelecekti; Zico'yu niye gönderdiler. Zico'nun gönderilmesi hataydı. Aragones baştan aşağı yanlıştı. Zico'yu göndermeselerdi şu anki ortamdan çok daha iyyidik."

Saran, Fenerbahçe'nin acilen bir forvet oyuncusu alması gerektiğini sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN