''Kalitemiz çok yüksek''

Cumartesi 16.01.2010 22:43
Fenerbahçeli futbolcu Özer Hurmacı, maç temposunu yakaladıktan sonra takımına daha fazla katkı sağlayacağını söyledi.

FBTV'de yayınlanan programa katılan Özer, henüz takıma alışma sürecini tamamlamadığını ifade ederek, ''5 ayda 6 maç oynadım. Çok şeyi üstüne katacağıma inanıyorum. Maç temposunu yakaladıktan sonra her şey daha rahat olacak. Takıma çok daha faydalı olacağım. Kulübede oturunca, hayal kırıklığına uğramak yerine hırslanıyorum. Büyük beklentilerin olması güzel. Bu benim için çok iyi'' diye konuştu.

Oyun stiliyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Özer, şunları kaydetti:
''Sahanın her alanını kullanma isteğim var. Buna enerjim de var. Kondisyonu ve gücü de yavaş yavaş kazandım. Takım arkadaşlarımı rahatlatmak, kendi futbolumu sahaya yansıtmak benim oyun tarzım. Böylece her mevkide oynayabiliyorsunuz. Disiplin açısından serbest oynayan bir pozisyonda bunları daha rahat yapıyorsunuz. Son maçlarda sol açık ve ön libero olarak görev aldım. Böyle olunca serbest oynamaktan çok pozisyonuma sadık kalarak oynuyorum. Daha basit oynayıp, daha çok mevkinde oynaman gerekiyor. Ofansif bölgelerde de oynadığım zaman kendimi daha rahat hissediyorum. Disiplin açısından bölgemde dolaşmak küçük riskler oluştursa da rakip defansı bozma açısından büyük avantajlar oluşturabiliyor. Böylelikle daha fazla pozisyon şansı bulabiliriz.''

''ALEX İLE ÇOK İYİ ANLAŞIYORUZ''
Özer, takım kaptanları Alex de Souza ile çok iyi anlaştıklarını ifade etti.
Alex ile oynamanın kendisi için büyük bir şans olduğunu dile getiren Özer, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Alex'in yapacağı veya yapabileceği hareketleri daha önceden düşünebiliyorum. Onun da aynı şekilde benim hareketlerimi hissettiğini düşünüyorum. Bu da birbirimizi anladığımız anlamına geliyor. Ama diğer arkadaşlarım da benim yavaş yavaş hangi pozisyonda neler yapabileceğimi anlayacak, ben de onlarla daha iyi anlaşacak hale geleceğim. O zaman tüm takım olarak oynadığımız futboldan da daha çok keyif alacağız. Güiza da, Semih ağabey de top ayağıma geldiği zaman hemen defansın arkasına koşuyorlar. Zamanla daha iyi olacağına inanıyorum. İnşallah onları daha fazla gol pozisyonuna sokarım. Alex ile çok iyi anlaşıyoruz. Sürekli bir şeyler öğreniyorum. O da bana çok şey gösteriyor.''
Brezilyalı oyuncuların Fenerbahçe'nin futboluna renk kattığını vurgulayan Özer Hurmacı, ''Ronaldo'nun gollerini, Ronaldinho'yu ve Alex'in gollerini izliyoruz. Baktığımız zaman Brezilyalılar göze hoş gelen bir futbol oynuyor. Onları kendinize örnek alıp, yaptığı hareketleri kendinize katıyorsunuz. Alex, Christian ve Deivid, bana 'Sen Brezilyalısın' diyorlar. Ben de onlara 'Türk'üm' diyorum. Onlar, Brezilyalıların futboldaki öz güveninin bende de olduğunu söylüyor'' diye konuştu.
Özer, karşılaşmada gösterdiği performansla isminden söz ettirmek istediğini anlatarak, ''Zidane gibi olamayız, ama her maçta 'Sahada Özer vardı' dedirtmeye çalışıyorum'' dedi.

''KALİTEMİZ ÇOK YÜKSEK''
Özer, takım olarak kalitelerinin çok yüksek olduğunu, ancak her zaman istedikleri seviyeye çıkamadıklarını anlatarak, ''Zaten bu da normal olanı. 11 futbolcudan 7-8 tanesi üst seviyeye çıktığı zaman, kazanmaya çok yakınsınız demektir. 1-2 kişi rölantide olabilir, ama diğerleri tempolu olmalı. Kupa maçlarına biraz konsantre eksikliğiyle gittik. Bu maçlara motivasyon farklı oluyor biraz. Onu yükseğe çıkarmalıyız. Takımla ilgili beklentilerim, benimkilerle uyuşuyor. 3 kulvarda da her zaman yüksek mücadele kapasitemiz var. UEFA Avrupa Ligi'ndeki Lille maçı bizim için çok önemli. Ayrı bir hırs ve arzumuz mutlaka olmalı. Bu konuda kendime de takıma da güveniyorum. İnşallah sezon sonunda yine hep beraber başarımızı konuşacağız'' diye konuştu.

''SAĞDA DA SOLDA DA OYNAYABİLİRİM''
Özer Hurmacı, defansif yönden bazı eksikliklerinin olduğunu ve bunları geliştirmeye çalıştığını dile getirerek, ''Defansif yönüm eksik kalıyor. 5 sene önce hiç yoktu, geliştiriyorum. Ofansif yerlerde de etkili olmam lazım. Gol sayımı arttırmam lazım. Gol pozisyonlarına daha çok girmeliyim. Orta sahada bazen çok kolay çalım yiyebiliyorum, bu yönümü daha da geliştirmem gerekir. Bence bir futbolcu her pozisyonda oynayabilmelidir. Sağda da solda da oynayabilirim'' değerlendirmesini yaptı.
Taraftar desteğinin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Özer, ''Taraftarlarımızın her maçta stadı doldurmalarını ve bize destek vermelerini bekliyoruz. Onların desteğine her zaman ihtiyacımız var. Biraz sabırla zorlu maratonu geçireceğiz. Sona doğru stres daha da artacak. Kendimize hakim olursak, baskıyı üzerimizden atmamıza yardımcı olurlarsa çok daha başarılı oluruz'' ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN