Fenerbahçe, Türk futbolunun en popüler kulubü

Pazar 17.01.2010 19:54
Fenerbahçe'nin yeni transferi Gökhan Ünal, Fenerbahçe'nin Türk futbolunun en popüler kulüplerinden birisi olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Televizyonu'nda yayınlanan "Kamp Günlüğü" programına katılan golcü futbolcu Fenerbahçe, Türk ve Dünya futbolu ile ilgili görüşlerini açıkladı. Gökhan Ünal, Fenerbahçe'nin, Türk Futbolunun en popüler ve öncü kulübü olduğunu söyledi.

Transfer sürecinin bir anda geliştiğini dile getiren Gökhan, "Fenerbahçe'nin beni istediğinden çok da haberim yoktu. Son bir iki gün içinde gelişmeler oldu. Şenol Hoca'mla görüştüm, durumu aktardım. O da problem çıkarmadı ve gelişmeler hızla sona erdi. Trabzonspor Başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum, transferimde zorluk çıkarmadılar" dedi. "Fenerbahçe deyince akla Türkiye'nin en popüler kulübü geliyor" diyen Gökhan Ünal, Fenerbahçe'yle ilgili düşüncelerini ise şöyle özetledi:
"Fenerbahçe deyince akla ilk olarak Turkcell Süper Lig'in en popüler ve öncü kulübü olduğu geliyor. Bunu daha önce de söylerdim hep. Ayrı bir kitlesi var ve bu yüzden hep bir adım önde. Engellemelere de maruz kalıyor. Hep dışarıdan takip ediyordum, içine girince daha iyi anlayacağım. Fenerbahçe deyince, başarı, sevinç ve stadın atmosferi aklıma geliyor. Bu başarı alışkanlığı umarım benle de devam edecektir"

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı ve taraftarın oluşturduğu atmosferi milli takımla biraz tanıdığını kaydeden Gökhan Ünal, "Statta rakibi boğan etkili bir hava var. Ben de taraftar desteğini aldıkça daha iyi oynayacağıma inanıyorum" diye konuştu.
Gökhan, "İlk heyecanın ne olacak?" şeklindeki bir soruya ise, şu cevabı verdi:
"En heyecanlanacağım şey o stattaki ilk maçım olacak. Taraftarın önünde ilk maça çıkıp ilk golü atacağım anı sabırsızlıkla bekliyorum. Burada hedeflerim tekrar gol kralı olmak; arkadaşlarımın da desteğiyle tabii ve bunun bu takımda daha kolay olacağına inanıyorum. Hedef çıtam daha da yükseldi. Yıl sonu Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşamak istiyorum"

Takımda forvet mevkiinde Alex, Güiza ve Semih ile birlikte rekabet edeceğini dile getiren Gökhan, "Bu takımda 4 gol kralı adayı var. Bu da rekabeti getirecek. Rekabette kazanan Fenerbahçe olacak. Alex'i tartışmam. İspanya'nın gol kralı Guiza burada. Semih milli takımdan arkadaşım ve çok kaliteli bir oyuncu. Fenerbahçe karlı çıkar bu rekabetten" dedi.
6 sene Kayserispor'da oynadığı Mehmet Topuz'la yeniden birlikte oynayacağı için çok mutlu olduğunu vurgulayan Gökhan, "Alex'le birlikte oynayacağım için heyecanlıyım. Emre'yi de ayrı bir yere koymak istiyorum. Benim milli takımdan ve yurt dışındayken bile takip ettiğim bir sporcu. onunla da oynamak çok heyecan verici. Gelmeden Mehmet Topuz'la konuştuk. 'Buraya gelince Fenerbahçe'nin büyüklüğünü ve farklılığını anlayacaksın' dedi. Fenerbahçe'yi Emre, Semih ve Tuncay'la milli takımdayken de konuşuyorduk" diye konuştu.

Fenerbahçe'deki beklentilerin farkında olduğunu ve baskıyı kaldırabileceğini dile getiren Gökhan Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Gol kralı olduğumda 23 yaşındaydım. Şimdi 28 yaşındayım.. Trabzonspor'da belki çok gol atamadım, tabi başka nedenleri de var. Ama burada sadece Gökhan Ünal olmuyor, yıldızlar var. Trabzonspor'da her maçtan sora ben tepki alıyordum. Burada bir sürü yıldız oyuncuyla baskıyı paylaşacağım. Daha rahat oynamanın, daha rahat gol atmama yardımcı olacağına inanıyorum. Herkes eşit burada . En olgun çağımda tecrübeli bir şekilde buraya geldiğim için her şeyin iyi olacağına inanıyorum. Her şeyi dozunda yaptığınız sürece sorun yaşanmaz. Gece hayatım yoktur. İzin günümde aktivite yaparım. Evde olmayı çok sever, vaktimi ailemle evde geçirmeyi tercih ederim. Bu anlamda basınla da problem yaşayacağımı sanmıyorum. Camianın büyük olduğunu, baskısının da yoğun olduğunu biliyorum"
Gökhan, oyun stiliyle ilgili olarak ise, "Tek eksiğimin Semih gibi güzel top saklayamamam olduğunu düşünüyorum. O çok kaliteli bir forvet. En beğendiğim özelliğim ayak içi vuruşlarımdır" cümlelerine yer verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN