Mehmet Topuz iddialı konuştu

Salı 19.01.2010 19:24

Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topuz, futbol kamuoyunun kendisinden, Kayserispor'da ortaya koyduğu performansı beklediğini, ancak Fenerbahçe'de sistemin daha farklı olduğunu belirterek, ''Burada hocamız ne görev verirse onu yapmaya çalışıyoruz'' dedi.

Fenerbahçe Televizyonu'nda yayımlanan ''Kamp Günlüğü'' programına katılan Mehmet, Antalya'daki kamp çalışmalarının çok iyi geçtiğini söyledi.

Sarı-lacivertli takımda üstlendiği görevin, Kayserispor'dakine göre çok farklı olduğunu anlatan Fenerbahçeli futbolcu, şöyle konuştu:

''Kayserispor'da her topun başına ben geçiyordum. Herkes, 'Acaba ne yapacak' diye bana bakıyordu. Burada, hocamız ne görev verirse onu yapmaya çalışıyoruz. Burada biraz daha farklı. Kayserispor'da nasıl oynadıysam, burada da aynı şeyi bekliyorlar, ama ben, 'Fenerbahçe'ye nasıl yararlı olurum, nasıl koşarım' diye düşünüyorum. Bunların yanında, gol atarsam ve attırabilirsem, bunlar benim için ekstra şeyler olacaktır. Fenerbahçe'ye geldiğimden bu yana etkili olduğum yer, bölge diye bir kavram kalmadı. Hoca ne görev verirse onu yapıyoruz. Takım için koşuyorum, çabalıyorum. Kaleci kırmızı kart görse ve kaleye geçmem gerekse, hiç düşünmem geçerim.''

GÖKHAN'IN GELMESİ İYİ OLDU

Gökhan Ünal ile Kayserispor forması giydikleri dönemde çok iyi anlaştıklarını anlatan Fenerbahçeli futbolcu, ''Gökhan'ın gelmesi benim için de takım için de iyi oldu'' dedi.

Gökhan ile samimi bir arkadaşlığı bulunduğunu ifade eden Mehmet Topuz, ''İnşallah onun için hayırlısı olur, gollerine devam eder, gol kralı olur, çünkü geldiği takımda sıkıntılar yaşadı. Taraftarlarla arası iyi değildi. İnşallah burada o sıkıntıları yaşamaz, her şey farklı olur ve yine gol kralı olur. Onun için kısaca 'Golcü' diyebilirim. Her türlü golü atabilir. Kişilik olarak ise benim gibi duygusal. Bazı şeyleri kafasına çok takar. Şimdi ona 'Her şeyi kafana takma' diyorum. İnşallah eski günlere döneriz ve Fenerbahçe için hayırlısı olur'' diye konuştu.

Fenerbahçe'ye transfer olduğu günü, imza törenini ve taraftarla buluştuğu ilk günü unutamadığını kaydeden Mehmet, duygularını, ''O günleri unutmam mümkün değil. Ölene kadar kalbimde olacak. Şimdi bir de çok çalışıp, en iyi şekilde takımıma katkı sağlayıp şampiyonluk sevinci yaşamak istiyorum'' diye açıkladı.

''KENDİMİZİ, NELER YAPACAĞIMIZI BİLİYORDUK''

Fenerbahçeli futbolcu, ligde karşılarına yüzde 100 konsantrasyonla çıkan rakip takımları, ligin diğer maçlarında aynı performansta göremediklerini ifade etti.

''Takımlara bakıyorum, başka maçlarda bize oynadıklarının yüzde 40'ını, yüzde 60'ını bile oynamıyorlar. Rakiplerimiz, karşımıza yüzde 100 konsantrasyonla çıkıyor'' diyen Mehmet, şöyle devam etti:
''İlk 8 maçta kazandık, sonra bir bocalama dönemi oldu. Kötü gidiş olunca herkes üzerimize geldi. O arada iki maç yenildik. Bir maç berabere kalsak farklı olurdu. 'Fenerbahçe lider bitiremez' diye konuşmalar oldu. Bu da bizi üzdü. Kendimizi, neler yapacağımızı biliyorduk. Fenerbahçe gibi oynadığımızda herkesi devireceğimizi biliyorduk. Hemen toparlandık. Galip geldikten sonra ilk yarıyı da lider bitirdik. İnşallah ikinci yarıya da böyle hızla başlarız.''

LİLLE'İ GEÇERİZ


Fenerbahçe'nin, sezonun ikinci yarısında fikstür avantajından sıkça söz edilmesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Mehmet Topuz, ''Fikstür, kağıt üzerinde avantajlı görünüyor, ama biz çevirirsek avantaj olur. Bizim bir sözümüz var: Rakipler bizi yenmez, biz kendimizi yeneriz. Biz kendimiz gibi oynarsak, her zaman, herkesi yenebiliriz'' dedi.

Alternatifli bir kadroya sahip olduklarını belirten Mehmet, ''Gökhan'ın gelmesiyle, şans bulamayan arkadaşların son maçlarda şans bulmasıyla, herkes neler yapabileceğini gösterdi. Biz büyük takımız, 3 kulvar da 4 kulvar da olsa bunların üstesinden gelmeliyiz. Her kulvarda elimizden geleni yapıp, Fenerbahçe'yi en iyi yerlere taşımak istiyoruz'' diye konuştu.

Sezonun ilk yarısında, Avrupa kupası maçlarında konsantrasyonlarını kaybetmediklerini anlatan Fenerbahçeli futbolcu, ligde kaybettikleri maçlardan sonra Avrupa kupası mücadelelerinde kazanarak kendilerine geldiklerini ifade ederek, görüşlerini şöyle açıkladı:

''Ligde kötü gittiğimiz dönemlerde moralimiz bozuktu. Galibiyetin bizi iyi yerlere getireceğine inanıyorduk. O arada yenildiğimizde, bir sonraki mücadele Avrupa kupası maçları oluyordu. Kendimize gelmemiz için galip gelmemiz gerekiyordu. O bizi konsantre ediyordu. Nitekim 90 dakikada üstün takım biz oluyor, üstesinden geliyorduk. Lille maçına da öyle çıkacağız. Elimizden geleni yaptıktan sonra Lille'i geçeriz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN