"Üzülen taraf biziz"

Pazar 07.02.2010 22:05
Diyarbakırspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldıkları mücadelede, galibiyeti kaçırdıkları için üzüldüklerini ifade etti.

Doğan, maçtan sonra yaptığı açıklamada, saha ve seyirci avantajını en iyi kullanan takım olan Fenerbahçe'ye karşı çok iyi bir performans ortaya koyduklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Buraya gelirken galibiyetin sürpriz olmadığını demeçlerimizde söyledik. Galip duruma geçmemize rağmen, yediğimiz golle sahadan beraberlikle ayrıldık. Üç puan bize büyük artılar kazandırabilirdi, büyük moral olurdu. Ama yine de böyle hiç yoktan iyidir. Üzgün taraf bence biziz. Oyuncularımın mücadelesinden oyun anlayışından çok memnunum. İlk yarıda Fenerbahçe'ye alan bırakmadık. Oyun üstünlüğü ve pozisyon üstünlüğü bizdeydi. İkinci yarıda golden sonra tamamen kapandık.''
Fenerbahçe'nin çift forvete dönmesinden sonra orta alanda sayısal üstünlüğü ele geçirdiklerini anlatan Doğan, ''Bunu iyi kullanabilsek, pas yapabilsek, iyi olurdu ama o psikoloji, koruma içgüdüsüyle hareket etmek bize çok pahalıya mal oldu. Bazen futbolcular, nabzının yüksek olduğu yerde bilinçli düşünemiyor. Bence bugün onun cezasını çok çektik. Buradan galibiyetle dönmeyi çok istiyorduk, olmadı'' ifadelerini kullandı.

Ziya Doğan hakemle ilgili bir sıkıntıları olup olmadığı sorusu üzerine de ''Konuşmak istemiyorum. Herkes gördü'' yanıtını verdi.
Diyarbakırsporlu futbolcu Celalettin, İstanbul'a 3 ya da 1 puan için geldiklerini, bunu da başardıklarını ifade ederek, ''Son dakikada yediğimiz gol üzücü oldu'' dedi.
Diyarbakırsporlu futbolcular Gökhan ve Erdinç de maç sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.
Kaleci Gökhan, ''Biz bu sonucu bekliyorduk. İyi mücadele ettik. Aldığımız bir puana sevinemiyoruz. Yediğimiz golde çıkıp topu alacaktım, ama Semih beni engelledi. İnşallah faul değildir diyorum, yoksa üzüntüm daha da artacak. Eğer faul varsa hakkımız yenmiş olacak'' diye konuştu.
Erdinç ise Fenerbahçeli futbolculara tepki göstererek, ''Fenerbahçeli futbolcular sahada çirkef oynadı. Attıkları gol öncesi kalecimiz Gökhan'a faul yapıldı. Ayrıca maç bitiminde de Bilica topu üzerimize vurdu'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN