Web Sürümüne Geç

  Aziz Yıldırım’ın çok gizli Arda planı

  09 Şubat 2010, Salı

  Fenerbahçe’nin Arda’yı transfer etmek için inanılmaz bir plan üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

  G.Saray Başkanı Adnan Polat'tan Arda'yı isteyen ve 15 milyon euro teklif eden Aziz Yıldırım'ın red cevabı almasına rağmen genç yıldızdan vazgeçemediği bildirildi. Başkan Yıldırım'ın her ne pahasına olursa olsun transfer etmek istediği Arda Turan için FIFA'nın 17. maddesini nasıl işletebileceğini, konunun uzmanlarıyla münazara ettiği öğrenildi.

  GALATASARAY'DA JO SKANDALI-TIKLA

  ARDA TURAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

  FIFA'nın 17. maddesine göre, 3 yıl aynı takımda oynayan bir futbolcu ülke dışına transferinde sözleşme sonuna kadar alacağı parayı ödeyen takıma gidebiliyor. Bu maddede yer alan 'yurt dışı' maddesi için daha önce Hakan Bayraktar'ın transferinde Pogo Stettin takımını kullanan F.Bahçe'nin yine aynı yolu uygulamasının söz konusu olduğu bilirtiliyor.

  FENERLİ FUTBOLCULARIN SÖZLEŞMELERİ NE ZAMAN BİTİYOR?

  G.Saray ile 2012'ye kadar sözleşmesi bulunan Arda, G.Saray'dan şu anda 2 milyon euro alıyor. Bu da F.Bahçe'nin teklif ettiği 4 milyon euro'nun yarısı kadar. Bu arada Arda'nın aldığı paranın 2 milyon euro'nun da yükseltilmesi, Aziz Yıldırım'ın yaptığı tekliften sonra 1 milyon euro'dan 2 milyon euro'ya çıkmasıyla mümkün oldu.

  FENERBAHÇE'NİN EFSANE YABANCI FUTBOLCULARI

  Yeni gelen oyuncuların hepsinin kendisinden daha fazla para alması Arda'yı sıkıntıya sotuğu da biliniyor. F.Bahçe'nin Arda transferini bitirmesinin birinci şartı ise Aziz Yıldırım'ın genç yıldızı ikna etmesinden geçiyor. Kısacası Yıldırım Arda'yı ikna ederse, F.Bahçe sadece 4 milyon euro ödeyerek, Arda'yı G.Saray'dan koparma hakkına sahip olabilecek.

  FOTOMAC.COM.TR ÖZEL HABER

  EN SEKSİ TÜRK SPORCULAR

  FENERBAHÇE'NİN EN GEREKSİZ TRANSFERLERİ

  TEKNİK DİREKTÖRLER NE KADAR KAZANIYOR?

  BÜYÜK TAKIMLARIN 10 NUMARALARI

  ONLAR TÜRKİYE'NİN EN İYİ DEFANS OYUNCULARI

  İŞTE FORMASI İÇİN CANINI VERECEK FUTBOLCULAR
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN