"Maçı hafife aldık"

Perşembe 11.02.2010 23:20
Bursaspor'u son dakikada atılan golle elemeyi başaran Fenerbahçe'de, Teknik Direktör Cristoph Daum maçtan sonra şunları söyledi:

"Kendimizi gereksiz yere zor duruma soktuk. Maça iyi başladık çok net pozisyonlar yakaladık golü bulamayınca Bursa daha iyi çıkmaya başladı. Belki de bizim futbolcularımız pozisyon bulunca yine yakalarız mantığıyla maçı hafife aldılar.

FENERBAHÇE MAÇINDA HAKKIMIZ YENDİ

Maç 2-0 olduktan sonra çok fazla geriye çekildik. Aslında burada daha sakin olmalıydık. Bursa uzun toplarla pozisyon bulmaya çalıştı biz de uzaklaştırdık. Aslında futbol oynamadık pas yapmadık daha sakin olmalıydık. Golü son dakikada atmamız olabilir ancak daha erken de atabilirdik önemli olan turu geçmekti zor da olsa geçtik. Bu maç bize iyi bir ders oldu eksiklerimizi gördük.

Deplasmanda atılan golün ne kadar önemli olduğunu biliyorduk. O yüzden istanbul'da gol yememek için çaba sarfettik. Burada da deplasman golünün ne kadar önemli olduğunu gördük. 10 gün sonra İstanbul'da yine Bursa'yla karşılaşacağız bu bize iyi bir ders oldu aslında. Bu tip maçlar, özellikle kupada oynadığımız maçlar kolay değil. Bu maçlarda kontrolü kaybetmemeniz gerekiyor. Biz kontrolü kaybetmedik ve sonunda golü bulduk.

Biz bu turu 180 dakika olarak gördük. Biz 4 gol attık Bursa 3 gol attı. Bence biz bu turu hakettik bu futbolculara saygı duymak lazım. Bu maçta herhangi bir isteksizlik söz konusu değildi." dedi.


MAÇIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN