Saran: Yıldırım teklifimizi reddetti

Perşembe 11.02.2010 17:18

Fenerbahçe Kulübü ile eski yönetici Sadettin Saran'ın sahibi olduğu şirket arasındaki ihtilafla ilgili iki tarafın açıklamaları sürüyor.

Sarı-lacivertli kulübün konuyla ilgili bu sabah yaptığı açıklamaya Saran'dan yanıt geldi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, kulübün internet sitesinden açıklama göndererek hedef saptırmayı ısrarla sürdürdüğünü savunan Saran, 3 madde halinde sıraladığı açıklamasında, şu görüşlere yer
verdi:

''Sayın Aziz Yıldırım, devam eden ve tarafımızdan tüm yükümlülükleri yerine getirilmiş bir sözleşmeyi, keyfi bir şekilde tek taraflı olarak feshetmiştir. Bu konuda hakem heyeti oy birliğiyle sayın Aziz Yıldırım'ı haksız bulmuştur. Kaldı ki Yıldırım, tüm uzlaşma tekliflerimizi de reddetmiş, geleceği öngöremeyerek kulübümüzü bugün içinde bulunduğu hukuki çıkmaza sürüklemiştir.

FENERBAHÇE'DEN 'SARAN' AÇIKLAMASI

FENERBAHÇE DÜŞMANI YİNE SALLADI

Fenerbahçe'yi dünya kulübü yapma iddiasıyla icraatın başında olanlar, önce hakka, hukuka saygıyı, kişisel kaygı ve hırslarla kulüp yönetimini kişiselleştirmemeyi, vizyon sahibi bir anlayışla ileriyi görmeyi ve yaptıkları yanlışların sonuçlarına katlanmayı öğrenmelidirler. Bu süreç sonunda vizyonsuz, iş bilmez, hukuk tanımaz, keyfi ve kişisel hesaplaşmalara dayalı bir zihniyetin kulübümüzü hangi noktalara sürükleyebileceği görülecektir.

Son olarak şunu da ifade etmek isterim ki, Sayın Aziz Yıldırım'ın, anlaşmanın şartlarını yerine getirmemesi neticesinde doğan süreci kamuoyunun önüne sürekli olarak ve özellikle başarısız sonuçların ardından, şahsımı hedef alacak şekilde getirmesinin, artık taraftarımızı ve sporseverleri sıktığı kanaatindeyim. Yargı, ticari konulardaki anlaşmazlığa son noktayı koyacaktır. Bu konu ile alakalı kamuoyunu daha fazla meşgul etmenin gereksiz olduğunu, dolayısıyla da bundan sonra Sayın Aziz Yıldırım ile daha fazla polemiğe girmeye değmeyeceğini düşünüyorum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN