Lugano müjdesi

Cuma 12.02.2010 15:40

Fenerbahçe'de sakatlığı bulunan savunma oyuncusu Lugano, futbol takımı sağlık ekibinin yoğun gayreti sonucunda, 18 Şubat Perşembe günü UEFA Avrupa Ligi'nde Lille ile yapacakları maçta hazır olacağını açıkladı.

Sarı-lacivertli takımın Turkcell Süper Lig'de 7 Şubat Pazar günü Diyarbakırspor ile yaptığı maçta sağ arka adalesinde yırtık oluşan Lugano, kendisine ait internet sitesinde tedavisindeki son durumla ilgili açıklama yaptı.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi sitesinde de yayınlanan açıklamada Uruguaylı futbolcu, sakatlığının ardından yapılan testlerde adalesinde 1,5 santimetre uzunluğunda yırtık tespit edildiğini, kısa süren dönemde kendisine uygulanan tedavilerle iyi duruma geldiğini kaydederek ''Eğer sağlık ekibi ve teknik kadro izin verirse Lille maçında oynamak isterim'' dedi.

Lugano'nun açıklaması şöyle:

''Uygulanan testler sonucu sağ arka adalemde yaklaşık 1,5 santimetre uzunluğunda bir yırtık tespit edildi. Ama 72 saat sonraki gelişmem mükemmel. Doktorun öngördüğü üzere, aynı gelişmeyi göstermeye devam edersem, 18 Şubat'ta oynanacak UEFA Avrupa Ligi'nde Lille maçına yetişebileceğim. Gösterdiğim bu olumlu gelişmeyi maçın hemen ardından sağlık ekibinin uyguladığı olağanüstü çalışmaya ve ertesi gün uygulanan, sakat bölgemdeki kanamayı durdurucu homeopatik enjeksiyonlara borçluyum. Bununla birlikte tedavimde kiroterapi, ağız yoluyla ilaç alımı, akupunktur, fizyoterapi, elektro terapi ve kinesiterapi yöntemleri de uygulandı. Eğer sağlık ekibi ve teknik kadro izin verirse Lille maçında oynamak isterim.''

FUTBOLCULAR NASIL KADINLARLA BİRLİKTELER

GENÇKEN BEĞENMEYİP GÖNDERDİĞİMİZ DÜNYA YILDIZLARI
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN