'Cimbom bir gün 5 yiyecek'

Salı 16.02.2010 08:32

Galatasaray ciddiyetten uzak. Rijkaard çok vurdumduymaz... Böyle giderse bir gün beş yerler... Arda’da yetenek ve zeka var. Fakat fizik gücü çok zayıf... 40 yaşındaymış gibi futbol oynuyor... Daum’un coşkusu kaybolmuş. Ayrıca formsuz. Atılan gollere doğru dürüst sevinemiyor "

Türk futbolunu avcunun içi gibi bilen Fenerbahçe'nin efsane başkanı Ali Şen'le birlikte şampiyonluk yarışının en büyük favorileri Galatasaray ve Fenerbahçe'yi maasaya yatırdık. İşte noktasına, virgülüne dokunmadan, Ali Şen'in gündeme bomba gibi düşecek çarpıcı yorumları:

G.Saray'ın kaderi bu hafta çizilecek

Rijkaard'ta da büyük bir vurdumduymazlık var. Bence Türk futbolcusunun yapısını, Türk takımlarını, rakiplerini hala çözemedi. Galatasaray bu şekilde devam ederse birgün bir takımdan 5 yer. Çünkü çok gayri ciddi oynuyorlar. Hangi devirde yaşadıklarının farkında değiller. Galatasaray için bu hafta çok önemli. Atletico Madrid ve Beşiktaş maçları Galatasaray'ın kaderini çizecek. Bir futbolcu da Allah'ın verdiği yetenek şarttır. Zeka ve fiziki güç de olması şarttır. Arda'da yetenek ve zeka var. Yaşı genç ama 40 yaşındaki gibi futbol oynuyor. Eğer ki fiziki gücünü yükseltmezse, gerekli olan güçten yoksun olursa önümüzdeki yıllardan itibaren Arda sıradan bir futbolcu olur.

Daum'un coşkusu yok en büyük sorun bu
Fenerbahçe'de en büyük eksiklik Daum'da coşkunun kaybolması... Daum formsuz... Atılan gollere bile doğru dürüst sevinmiyor. Futbolcu da bunları görüyor. Ancak saha kenarında zıplayan oyuncularla maçı oynayan maçı kafasında yaşayan beyninde oynayan Daum yok. En büyük eksiklik bu.

Lille hiçbir yönden Fener'in rakibi olamaz
Fenerbahçe karşısında sahayı daraltan koşan ve baskı yapan takımlar başarılı olur. Fransızlar'ın en büyük özellikleri de son dünya şampiyonu olduktan sonra ofansif yönleri çabuk oynamalarıdır. Lille bizim Engin Verel'in eski takımı... Normal şartlarda hiçbir yönden Fenerbahçe'nin rakibi olamazlar. Ancak Lille'e elenirsek, bu sonuç ligde de Fenerbahçe için ters etki yapar.

Bu defans baş ağrıtacak
F.Bahçe'nin defansı çok kötü. Özellikle Bilica tehlike yaratıyor. Haddili bilirse sorun yok. Takımda savunma yönlü oyuncu çok. Fakat hata yapıyorlar.

Emre'nin siniri zarar veriyor
Bir futbolcunun hırsı siniri ve öfkesi zekanın önüne geçerse o futbolcunun bütün yetenekleri biter. O takıma da faydalı olamaz. Emre Belözoğlu çok iyi futbolcu ancak öfkesi ve sinirliliği o yetenetlerini alıp götürüyor. 90 dakikanın 8 dakikası süper 18 dakikası zararlı. Emre'deki bu kişilik huzursuzluğu düzeltecek kişi de en başta Aykut Kocaman oldu.

DÜNYA TARİHİNİN EN PAHALI TRANSFERLERİ

DÜNYANIN EN İYİ FİRİKİK USTALARI

EURO 2016'DAKİ STATLARIMIZ

AVRUPA'NIN EN İYİ SAMBACILARI

YAŞAYAN EFSANE FUTBOLCULAR!

EN GOLCÜ KALECİLER


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN