"İkinci hedefimize ulaştık"

Perşembe 18.02.2010 23:15
Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, İstanbul'daki maçta da bu istekle oynamaları halinde galip geleceklerine inandığını söyledi.

Daum, 2-1 yenildikleri karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, ''Bu maçta kaybetmemeyi hedefliyorduk, ikinci olarak da hedefimiz gol atmaktı, en azından ikinci hedefimize ulaştık'' dedi. Lille'in attığı ikinci gole üzüldüğünü belirten Daum, ''Lille takımının hücum oyuncularının ne kadar hızlı ve tehlikeli olduklarını gördük, belki daha sabırlı ve onları daha önde tutarak oynamamız gerekirdi. İleri çıktığımızda ve daha isabetli oynadığımızda gol fırsatları da yakaladık. Biz bu istekte oynarsak İstanbul'daki maçı kazanacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

MAÇTAN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN


Daum, Fenerbahçe'nin son dönemde yediği goller ve Guiza'nın formsuzluğuyla ilgili bir soruyu ise ''Bir forvetin her maçta gol atacağı konusunda garanti yok. Bizim görevimiz ona destek vermek. Önemli olan oyuncumuzun pozisyona girmesi ve maç içinde gol için uğraşması. Önümüzdeki maçlarda oyuncumuzun fırsatları değerlendireceğine inanıyoruz'' şeklinde yanıtladı.

Lugano'nun ''sakat sakat'' oynatılması ve Deniz'in performansıyla ilgili başka bir soruya karşılık ise Daum, şu değerlendirmeleri yaptı:

''Bu Lugano'nun kendi kararıydı, hazır olduğunu söyledi. Bu maçtan önce kedisiyle görüştük, doktorlarla da konuştuk, 'bana güvenebilirsin, oynamak istiyorum' dedi. Tabii kararı sonunda ben verdim. Deniz, Sivas maçında çok iyi oynadı, bu maçta kimin hangi hatayı yaptığına girersek, çok hata buluruz. Lugano'nun sakatlığından sonra niye Deniz'i tercih ettik, diğer futbolcularla en iyi uyumu Deniz sağladı. O gol yenilen pozisyonun dışında, Deniz çok iyi oynadı. Gol pozisyonunda sert rüzgarın da belki etkisi oldu. Hata her mevkide olabilir. Sadece son anda topa geç kalmayı değil, bir önceki pozisyonda yapılan hataları da görmek gerekir.''

"FENERBAHÇE GÜCÜNÜ GÖSTERDİ"
Lille teknik direktörü Rudi Garcia ise kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.
Tur atlamak istediklerini ve bu sonuçla avantaj sağladıklarını söyleyen Garcia, Fanerbahce'nin iyi bir takım olduğunu belirterek, ''Fenerbahçe, gol atmak için önemli fırsatlar yakalayarak, ne kadar güçlü bir takım olduğunu gösterdi'' dedi. Garcia, İstanbul'daki maçın zor geçeceğini belirterek, orada da kazanmak için çalışacaklarını sözlerine ekledi. Türk seyircisini coşkusu ile ilgili bir sorusuyu ise Garcia, ''Taraftarların coşkulu olması önemli ama golleri taraftarlar değil oyuncular atıyor '' şeklinde yanıtladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN