Web Sürümüne Geç

  Kulüpten Mehmet Topuz açıklaması

  20 Şubat 2010, Cumartesi
  Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'nun, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Mehmet Topuz'a verdiği 2 maçlık cezayı, 1 maça indiren kararının doğru olduğu ifade edildi.

  Medyada, Fenerbahçeli futbolcunun Turkcell Süper Lig'in 20. haftasında Diyarbakırspor ile yaptıkları maçta kırmızı kart görmesi ve PFDK'ın verdiği cezayla ilgili yer alan bir yazı nedeniyle kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada özetle şu ifadelere yer verildi:

  ''Fenerbahçe Spor Kulübü, Tahkim Kurulu kararının doğru olduğu kanaatindedir. Tahkim Kurulu daha önce de defalarca kez birçok müsabakanın ardından Disiplin Kurulu tarafından verilen hatalı kararları düzeltmiştir. Eğer hakemler veya Disiplin Kurulu'nun aldığı her karar kesin ve değiştirilemez olarak kabul edilseydi o durumda Tahkim Kurulu, benzeri kurul ve kurumlara ihtiyaç olmazdı. Tahkim Kurulu futbolun mevcut yapısı içerisinde görev yapan resmi kurullardan biridir ve futbol kulüpleri ve sporcular da gerekli gördükleri durumlarda yasal haklarını kullanarak, bu kurula başvuru ve itirazlarını yapmaktadırlar. Fenerbahçe Spor Kulübü de söz konusu maçın ardından futbolcumuz Mehmet Topuz'a Disiplin Kurulu tarafından verilen iki maç ceza kararına itiraz etme hakkını kullanmıştır.''


  FUTBOLUN KAYMAĞINI ONLAR YİYOR

  SANTOS'U BUNALIMA SOKAN KIZ

  GÜZEL TENİSÇİ VERDİĞİ POZLARLA GÖZ KAMAŞTIRDI

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN