"Bugün çok onurluyum ve mutluyum"

Pazartesi 22.02.2010 22:37
2-0 geriye düştükleri maçtan 3-2'lik müthiş bir galibiyet çıkarmayı başaran Bursaspor'da maçtan sonra teknik direktör Ertuğrul Sağlam, "Rakibin Lillle maçından sonra yorgun olacağını biliyorduk." dedi ve şöyle konuştu.

"10 gün önceki oynadığımız kupa maçı ve Trabzonspor maçı ve bugünkü maç. Ben çok mutluyum çok onurluyum. Ülke futboluna katkı sağladığımız için. Mücadele edip bunu skora çevirdiğimiz için mutluyum. Bugün çok keyifli bir karşılaşma izlettiğimiz için mutluyuz. 2 takım futbolcularına da teşekkür ediyorum. Bugün alacağımız galibiyet bizi ligin zirvesine yaklaştıracaktı. Bu maçtan sonra 4 maçımız çok önemli. Önemli bir fikstür avantajımız var. Bugün anlamsız goller yiyerek 2-0 geriye düştük.

MAÇTAN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN


Siz de hak verirsiniz ki, 2-0'dan sonra bırakın denge getirmeyi bu maçı kazandık. Bu çok önemli bir başarı. Fenerbahçe'ye bu maçta tempo yaparsak başarılı olacağımızı düşündük. Yaptığımız değişikliklerle rakibi sahasına hapsettik. Lillle maçından sonra yorgun olacaklarını biliyorduk. Son dakikada attığımız golle de bu maçı kazandık.

Biz takım olarak hareket ettiğimiz zaman başarılı oluyoruz. Takımımızda bireysel yıldız hiç yok denebilir. Camiamız şehrimiz taraftarımız bize inanmaya başladı. Bu tablonun sonunda iyi birşeyler ortaya çıkacaktır."

HEDEFİMİZ İLK 3
Maç boyunca gösterdiği istekli oyunla galibiyette önemli pay sahibi olan Turgay Bahadır maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Allah tarafından gelen bir yardımla golü buluyoruz." dedi ve şunları söyledi.

Son dakikalarda gol atmak bizi mutlu ediyor. Maçı son anlara kadar bırakmıyoruz. Yukardan gelen bi yardımla, Allah tarafından diyelim, golü buluyoruz. Öncelikle tabi ki şampiyonluğu düşünmeyelim. İlk 3 sıra hedefimiz. Daha zorlu maçlarımız var.

OZAN İPEK: ''ÇOK GÜZEL BİR SONUÇ OLDU''
Bursasporlu futbolcu Ozan İpek, bu akşam, kupada oynadıkları ilk maçtaki gibi 2-0 geriye düşünce oyundan kopmadıklarını kaydederek, şunları söyledi:

''İlk golü erken atmamız, oyuna tutunmamızı sağladı. İkinci yarıda oyun ortada geçti. Son dakikalarda maçı çevirmesini bildik. Çok güzel bir sonuç. Kupada çok acı bir şekilde elenmiştik. O maçın da çok büyük etkisi vardı. Herkes elinden geleni yaptı. Liderliğe oynuyoruz, burada rakibimizi yendik. Muhteşem bir şey oldu.''

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN